JPL

Będą szukali demokracji w społeczeństwie i na scenie

JPL

Przed nami kolejna premiera Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Sami twórcy nie chcą mówić o spektaklu, a raczej o „społecznej choreografii”.

„Take It or Make It” Any Vujanović premierowo zobaczymy już w najbliższy piątek o godz. 19. Na scenie pojawi się pięć osób - aktorów, performerów. Każda z nich będzie na scenie sama, a jednocześnie w grupie.

- To, co próbujemy zrobić, jest właściwie nieosiągalne - mówi Marta Keil, współpracująca przy dramaturgii. - Sprawdzamy, czy demokracja w ogóle może istnieć w sztuce. Próbujemy wprowadzić różne modele demokracji - a jest ich ponad 200 - na scenę i szukać idealnego. Ten spektakl to rodzaj interpretacji sytuacji społecznej poprzez narzędzia choreograficzne.

KONCEPCJA
Ana Vujanović
WSPÓŁPRACA KONCEPCYJNA I ARTYSTYCZNA
Saša Asentić, Marta Popivoda
WSPÓŁPRACA DRAMATURGICZNA
Marta Keil
INSPICJENT
Mateusz Stebliński
WSPÓŁTWORZĄ I WYSTĘPUJĄ
Saša Asentić, Maciej Pesta, Marta Popivoda, Sonia Roszczuk, Piotr Wawer Jr
KURATORKA PROJEKTU
Marta Keil

- „Take It or Make It” to swego rodzaju społeczna choreografia rozpisana na pięciu wykonawców, oparta na wspólnej partyturze - tłumaczy Ana Vujanović. - Dzięki takiemu charakterowi spektaklu mogliśmy sobie pozwolić na eksperymentowanie. Konfrontuje indywidualną interpretację ze współpracą w grupie. Aktorzy do spektaklu przygotowywali się długo indywidualnie, teraz już pracują razem i to, co się dzieje na scenie, jest fascynujące. Efekty ich pracy są zaskakujące i o wiele ciekawsze od tego, od czego wyszliśmy.

Na scenie zobaczymy troje aktorów Teatru Polskiego - Sonię Roszczuk, Macieja Pestę i Piotra Wawera jr. - oraz Sašę Asentić i Martę Popivodę. Oprócz piątkowej premiery, spektakl zobaczymy jeszcze w sobotę i w niedzielę - każdego z tych dni o godz. 19 na małej scenie. Zapraszamy.

JPL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.