Będą nowe zasady ruchu

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Bobek
Dominik Fijałkowski

Będą nowe zasady ruchu

Dominik Fijałkowski

Uwaga kierowcy! Na ulicach Daszyńskiego, Gwarków, Bagiennej, Transportowca i Mieszka I w Inowrocławiu dojdzie niebawem do ważnych zmian w zasadach ruchu.

- Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa. Zamierzamy wprowadzić je już w najbliższą sobotę, 16 kwietnia - mówią pracownicy z Wydziału Dróg i Transportu Urzędu Miasta.

A oto nowe rozwiązania. Na ulicy Ignacego Daszyńskiego, w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w sąsiedztwie Gimnazjum nr 4 oraz zwiększenia widoczności i wyróżnialności oznakowania przejść dla pieszych zostaną zamontowane znaki pionowe „przejście dla pieszych” wraz ze znakiem informującym o szczególnym uczęszczaniu przez dzieci na tle z folii odblaskowo - fluorescencyjnej, natomiast oznakowanie poziome przejść dla pieszych zostanie wyróżnione na nawierzchni z farby czerwonej.

Z kolei na ul. Gwarków, miejsca dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne zostaną oznakowane znakami pionowymi „parking miejsce zastrzeżone dla osoby niepełnosprawnej”. Oznakowanie przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerzystów zostanie uzupełnione o oznakowanie poziome.

Zmiany wprowadzone zostaną na Bagiennej. Skrzyżowanie tej ulicy z Deszczową i Daniela Rakowicza uzupełnione będzie o oznakowanie poziome oraz pionowe „droga z pierwszeństwem” i „ustąp pierwszeństwa”. Wskazano również zalecany kierunek przejazdu pojazdów o masie powyżej 5t ciągiem ulic Bagienna - Rakowicza i Bagienna - Deszczowa. Likwidacji ulegnie nieskodyfikowana tablica o kierunku przejazdu pojazdów przewożących wapno i pochodne.

Natomiast na ul. Transportowca, wprowadzone zostaną miejsca parkingowe za pomocą linii wyznaczających stanowiska postojowe i znaków pionowych. Ponadto wykonane zostanie oznakowanie krawędziowe na zjazdach nieoddzielonych od jezdni krawężnikiem oraz uzupełnienie oznakowania poziomego skrzyżowań z ulicami: Pogodną, Spółdzielców, Szymborską oraz pionowego o znaki „droga z pierwszeństwem, ustąp pierwszeństwa i ograniczenie prędkości”.

Na ul. Mieszka I pojawi się natomiast oznakowanie krawędzi jezdni za pomocą linii krawędziowych oraz powierzchni wyłączonych z ruchu, a także oznakowanie miejsc parkingowych za pomocą linii wyznaczających stanowiska postojowe oraz znaków pionowych. Przy skrzyżowaniu z ul. Cegielną wprowadzone będzie oznakowanie zakazu ruchu pojazdów ciężarowych z korektą treści pod znakiem.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.