Będą mieszkania. PiS poprze budżet?

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Będą mieszkania. PiS poprze budżet?

Małgorzata Goździalska

Pula pieniędzy na budownictwo czynszowe we Włocławku została zwiększona.

Dzisiaj sesja budżetowa. Radni zdecydują o przyszłorocznych wydatkach, kierunkach rozwoju miasta. Po konsultacjach z klubami PiS i SLD prezydent Marek Wojtkowski (PO) zdecydował się na wniesienie kilku poprawek do zaproponowanej wcześniej wersji projektu budżetu. Na przykład - zwiększona została do 1 mln 800 tysięcy złotych kwota wydatków na budownictwo komunalne.

Jak projekt budżetu na 2016 rok oceniają szefowie klubów w radzie miasta? Janusz Dębczyński, przewodniczący klubu PiS nie ukrywa, że jest zadowolony z tego, że na budownictwo czynszowe zwiększona została w przyszłym roku pula pieniędzy - ze 100 tysięcy złotych, jak było w pierwszej wersji projektu budżetu, do 1 mln 800 tysięcy złotych.

- To pozwoli na rozpoczęcie budowy jednego budynku w przyszłym roku - dodaje.

Ta zmiana daje szansę na to, że klub radnych PiS poprze projekt budżetu na 2016 rok. A co o przygotowanym projekcie sądzi klub PO? Przewodnicząca Ewa Szczepańska wskazuje, że mocną stroną tego projektu jest zarezerwowanie ponad 4 milionów złotych na utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej. - To moje dziecko, cieszę się, że w tym roku się urodzi - dodaje.

Krytycznie natomiast ocenia przygotowany projekt Krzysztof Kukucki, przewodniczący klubu SLD.

- To budżet kontynuacji, bez wizji rozwoju - mówi. - Nie widzę w nim inwestycji, które wzmocniłyby gospodarkę miasta. Nie odzwierciedla także programu wyborczego Marka Wojtkowskiego.

Klub SLD ubolewa nad tym, że w projekcie budżetu na przy-szły rok nie zostało zapisane 6 mln złotych na budowę osiedla mieszkaniowego przy ul. Tumskiej. Ale radni SLD zadowoleni są z tego, że na ich wniosek pieniądze zapisane we wcześniejszej wersji projektu na przedłużenie alei Królowej Jadwigi do ulicy Kaliskiej zostały przesunięte na budowę trasy średnicowej od ul. Toruńskiej do Wienieckiej.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.