Będą kształcić także o energii odnawialnej

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Będą kształcić także o energii odnawialnej

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach otworzył szeroko swoje drzwi dla uczniów kończących wkrótce gimnazjum.

ZSP nr 1 kształci uczniów w kilku kierunkach - od mechanika po elektryka czy informatyka. Przy Kościerskiej uczą się też być może przyszli policjanci i wojskowi, gdyż szkoła prowadzi ogólniak z programami autorskimi właśnie na kierunku wojsko i policja. W tym roku zamierza jednak otworzyć nowy kierunek - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Przybyli do szkoły gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić szkołę, zadać pytania, porozmawiać z nauczycielami i uczniami. największym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie specjalistycznych pracowni zawodowych, multimedialnych klasopracowni i kompleksu sportowego.

Szkoła miała okazję pochwalić się osiągnięciami uczniów w konkursach i olimpiadach na różnych szczeblach, czego dowodem są wysokie miejsca w rankingu czasopisma „Perspektywy”.

Nie uszła uwadze oglądających niezła baza sportowa - ZSP nr 1 może pochwalić się bowiem salą gimnastyczną, orlikiem czy też siłownią.

A, szczególnie panów, zainteresował też „podstawiony” pod szkołę samochód chojnickiej drogówki. A żeby nikt nie wyszedł ze szkoły głodny, była też grochówka przygotowana przez Jednostkę Wojskową z Nieżychowic.

Już wkrótce kolejne drzwi otwarte w innych szkołach w regionie. Zachęcamy uczniów do odwiedzania placówek, by łatwiej jest wówczas podjąć strategiczną decyzję.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.