Bartosz Krajniak zastępcą burmistrza Kruszwicy. Ma dopiero 27 lat

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miejski
Dariusz Nawrocki

Bartosz Krajniak zastępcą burmistrza Kruszwicy. Ma dopiero 27 lat

Dariusz Nawrocki

- Staram się stawiać na ludzi młodych - przekonuje burmistrz Dariusz Witczak, a Bartosz Krajniak komentuje: - To duży kredyt zaufania.

Gdy Mikołaj Bogdanowicz został wojewodą, zwolniony przez niego fotel wiceburmistrza czekał na obsadzenie. W końcu burmistrz Dariusz Witczak podjął decyzję. Powołał na to stanowisko Bartosza Krajniaka, 27-letniego mieszkańca Kruszwicy.

- Jest to człowiek ambitny i uczciwy - podkreśla Dariusz Witczak. Dodaje, że mimo młodego wieku ma już spory bagaż doświadczeń. Bartosz Krajniak ukończył integrację europejską na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, samorząd terytorialny i rozwój lokalny na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z zarządzania projektami i procesami biznesowymi na Politechnice Poznańskiej.

W latach 2010-2014 pracował w kruszwickim ratuszu - w referacie planowania, inwestycji i funduszy zewnętrznych. Od 2012 roku był członkiem zarządu Lokalnej Grupy Działania Czarnoziem na Soli, a od sierpnia 2014 roku - dyrektora LGD.

- Trzeba dawać szansę ludziom młodym, bo w inaczej nigdy nie przygotowujemy dobrych kadr samorządowych - wyznaje Witczak. Przekonuje, że dobrze jest, gdy zastępca jest młodszy od burmistrza. - Dzięki temu dużo łatwiej jest o kontakt z ludźmi młodszego pokolenia - zdradza. Przypomina, że Mikołaj Bogdanowicz został jego zastępcą w wieku 30 lat. - Jest więc szansa na to, że i pan Bartosz Krajniak zostanie w przyszłości wojewodą lub marszałkiem - dodaje z uśmiechem.

Bartosz Krajniak nie ukrywa, że powołanie na to stanowisko to dla niego wielki powód do dumy.

- Otrzymałem duży kredyt zaufania. Swoją pracą postaram się udowodnić, że decyzja pana burmistrza nie była jego kadrowym błędem - wyznaje.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.