Bardzo fajna rodzina walczy z problemami

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Karolina Rokitnicka

Bardzo fajna rodzina walczy z problemami

Karolina Rokitnicka

Mieszkańcy gminy Rypin szukają pomocy, sami jednak wiele dają.

Państwo Lewandowscy mieszkają w Iwanach, są rodzicami czwórki dzieci. Zmagają się z remontem domu. Można im pomóc.- Dom był w stanie opłakanym. Nie było w nim zupełnie nic, wszystko do wymiany. Nie było łazienki, wody, podłóg, okien. Do generalnego remontu. Jednakże, kiedy weszliśmy do środka, od progu wiedzieliśmy, że to właśnie tu chcemy wychować nasze dzieci - informuje pani Dorota.

Państwo Lewandowscy przeprowadzili spory remont. Podłączyli wodę, wstawili okna, wyremontowali łazienkę i dwa pokoje. Jednak nadal pewne rzeczy są do zrobienia. Wyzwaniem jest remont dachu. Przerasta to ich możliwości. - Przez złe warunki mieszkaniowe dzieci bardzo chorują - głównie przez dużą wilgoć w całym domu. Z racji nieszczelnego dachu woda dostaje się nam do wnętrza powodując zacieki na sufitach i ścianach. Co się podniesiemy, życie znowu powala nas na kolana ale nie poddajemy się walczymy o lepszą przyszłość naszych dzieci. Dlatego też bierzemy udział w projekcie Przywróć Moje Marzenia, który ma na celu pokazać osobom znajdującym się w podobnej sytuacji do naszej, że nigdy nie należy się poddawać. Trzeba walczyć o marzenia. Fundacja również pomaga mi prowadzić bloga http://dorotalewando-wska.blogspot.com/ w którym opisujemy swoją historię i w ten sposób szukamy ludzi o dobrych serduszkach, którzy zechcieliby wspomóc nas w remoncie. Poszukujemy materiałów budowlanych, których wykaz można zobaczyć na mojej stronie - mówi pani Dorota.

Rodzina nawiązała kontakt z Fundacją Kamienica 1. Można jej przekazywać 1% odpisu z podatku. Nas to nic nie kosztuje, a możemy pomóc innym.

- Wystarczy wpisać w rozliczenie roczne PIT nr KRS: 377928 oraz jako cel szczegółowy “Wsparcie rodziny”. Jedną z nich jest rodzina Doroty Lewandowskiej, której staramy się pomóc w ramach akcji “Wake Me Up - przywróć moje marzenia” - czytamy na stronie Fundacji. Karol Kość postanowił pomóc rodzinie Lewandowskich. Można się przyłączyć do akcji wypełniając formularz kontaktowy na stronie dorosłeżycie.com/wakeme-up. - Jeśli potrzebujesz ubezpieczenia Karol przekaże wysokość miesięcznej składki każdej ubezpieczonej osoby, by wesprzeć naszą rodzinę. O otrzymanej pomocy napiszemy na stronie fundacji oraz na moim blogu - dodaje pani Dorota.

W ramach kampanii "Wake me up" na prośbę Doroty Lewandowskiej zorganizowano warsztaty artystyczne pn. "Taka sztuka" dla dzieci z Rypałek.

- Moim marzeniem było to aby w naszej okolicy, oprócz warsztatów organizowanych raz w roku przez Urząd Gminy Rypin, odbywały się jeszcze jakieś inne zajęcia dla dzieci. Zajęcia na których mogłyby się rozwijać i realizować swoje pasje. U nas na wsi nic takiego do tej pory nie było. Dzieci w mieście mogą skorzystać z kina, teatru, muzeum, różnego rodzaju świetlic gdzie organizowane są dla nich zajęcia. Dzieci na wsi poza zajęciami w szkole, które pozwalają im się rozwijać, nie mają żadnych dodatkowych miejsc ani osób, które mogły by je inspirować. Ogromnie się cieszę że za sprawą Fundacji Kamienica 1 ze Szczecina, koła gospodyń wiejskich w Rypałkach oraz okolicznych mieszkańców udało się zorganizować warsztaty dla dzieci. Zajęcia w formie warsztatów artystycznych noszą nazwę "Taaka Sztuka" – wyjaśnia pani Dorota.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.