Balony polecą do nieba

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
NARZ

Balony polecą do nieba

NARZ

Międzynarodowe zawody balonowe rozpoczną się w Lisich Kątach już w czwartek, 14 kwietnia. 25 załóg wystartuje do pierwszej konkurencji o godz. 18.

Aeroklub Nadwiślański, jak co roku, zorganizował zawody rozgrywane w czasie przed lub po świętach Wielkanocnych.

Czołowe załogi balonowe z Polski oraz Węgier i Litwy wystartują już dziś (14 kwietnia) do pierwszej konkurencji, która ma się odbyć w rejonie Grudziądza. Mieszkańcy miasta i okolic mogą więc obserwować niebo, bo może akurat będą świadkami rywalizacji uczestników zawodów.

Startują załogi z Polski, Węgier i Litwy

Do XIV Międzynarodowych Wielkanocnych Zawodów Balonowych o Puchar Prezydenta Grudziądza zgłosiło się 25 załóg,m.in. z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Leszna.

Jest też reprezentant Aeroklubu Włocławskiego: Arkadiusz Iwański na balonie „Gaspol Energy”. Rywalizacja balonów na ogrzane powietrze toczyć się będzie w rejonie Grudziądza i całego regionu.

Oprócz najlepszych załóg polskich, do Grudziądza przybyły ekipy z Węgier i Litwy, z której co roku przyjeżdżają bardzo dobrze przygotowani piloci i zawsze liczą się w grze o główne trofea.

W zawodach wyłoniony zostanie najlepszy pilot balonowy. Wśród pretendentów do zwycięstwa jest m.in. grudziądzanin Andrzej Ogonowski (Aeroklub Nadwiślański), Rimas Kostiuskevitius z Mariampola (Litwa) czy Garab Szabolcs z Budapest Ballon Club Sport (leci na balonie Extreme Racer).

Jeśli ujrzycie na niebie balon z napisem „Al Jazzera”, to wi-dzcie, że leci nim Ryszard Kurowski (PH Karex Warszawa), zaś oba balony z napisem „Mróz” są z Leszna. Ta międzynarodowa impreza, rozgrywana w Lisich Katach, jest znakomitą promocją baloniarstwa.

XIV Międzynarodowe Wielkanocne Zawody Balonowe wliczane są do Balonowego Pucharu Polski, zatem zwłaszcza nasi rodacy będą starali się uzyskać jak najlepsze wyniki.

Zawody potrwają od 14 do 17 kwietnia.
Program:
Czwartek, 14 kwietnia, godz. 18. - rozgrywanie konkurencji, rejon Grudziądza
Piątek, 15 kwietnia, godz. 7.00 i 18.00 - rozgrywanie konkurencji w Kwidzynie
Sobota, 16 kwietnia:

Zawody dofinansował Urząd Miejski w Grudziądzu.

NARZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.