Bądźmy piękne na sylwestra

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Małgorzata Stempinska

Bądźmy piękne na sylwestra

Małgorzata Stempinska

Koki odeszły do lamusa, podobnie jak długie, szpiczaste paznokcie. Na dzisiejszą noc najmodniejsze są włosy luźno upięte i krótkie, mieniące się paznokcie.

- Mój chłopak mówi, że dzisiejszej nocy będę się świecić jak choinka - śmieje się Marzena z Grudziądza. - Na sylwestra idziemy do znajomych. Ubieram krótką sukienkę pokrytą złotymi cekinami, do tego szpilki w tym samym kolorze. Paznokcie mam krótko obcięte i pomalowane na czarno, ze złotymi wzorkami. Makijaż również planuję w tonacji złotej. W kolorowej prasie przeczytałam, że w tym roku to najmodniejszy trend. Nie mam tylko pomysłu na fryzurę. Zastanawiam się, czy nie spiąć włosów, by lepiej pokazać sukienkę - mówi nasza Czytelniczka.

Grzywki powinny być uniesione do góry

Agata Stoppel, właścicielka „Studia Stoppel” w Osielsku i kilku salonów fryzjerskich w Bydgoszczy, podpowiada: - W tym roku na sylwestra najmodniejsze są luźne upięcia włosów, wykonane z fal czy loków. Mogą mieć elementy warkoczy. Do takiej fryzury idealnie pasują grzywki uniesione do góry a’la irokez. Zapomnijmy o kokach. Natomiast jeśli zdecydujemy się na rozpuszczone włosy, to zróbmy na nich delikatne fale. Będą się pięknie prezentować - zapewnia Agata Stoppel.

A jeśli mamy krótkie włosy?

To najlepiej zdecydujmy się na fikuśną fryzurkę, czyli zaczeszmy włosy do tyłu i je postawmy do góry. Natomiast paniom, które są tradycjonalistkami, polecamy gładkie zaczesanie, również do tyłu.

Postawmy na połysk

Dopełnieniem fryzury są zadbane, pomalowane paznokcie. - W tym roku najmodniejsze paznokcie mienią się kolorami albo połyskują złotym bądź srebrnym brokatem. Na topie jest odcień czerwonego wina, rozlanej benzyny, szmaragdu, metalicznego fioletu bądź butelkowej zieleni. Do najmodniejszych też należy czerwony lakier, szczególnie w połączeniu ze złotem - informuje Sylwia Polasik, stylistka paznokci z salonu „Kosmetyka” w Bydgoszczy.

Na jaki kształt paznokci powinnyśmy się zdecydować?

Otóż do łask wróciła klasyka, czyli paznokcie półokrągłe, migdałowe - z lekkim czubkiem.

Jak dodaje Sylwia Polasik, obecnie najmodniejszy, a zarazem najbardziej praktyczny manicure, to ten hybrydowy.

- Prawidłowo wykonany utrzyma się na paznokciach nawet trzy tygodnie. Dzięki temu mamy pewność, że nie spotka nas żadna przykra niespodzianka podczas sylwestrowej imprezy - podsumowuje Sylwia Polasik.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.