„Baczyński” uratowany. Ale zmieni profil na artystyczny [wideo, zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

„Baczyński” uratowany. Ale zmieni profil na artystyczny [wideo, zdjęcia]

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Jest zwrot w sprawie IV LO! Szkoła pozostaje na oświatowej mapie miasta, we wrześniu będzie nabór. Ale za półtora roku czeka ją przeprofilowanie.

W „Baczyńskim” musi się coś zmienić! Tego życzyły sobie władze oświatowe. - Jest coraz mniej uczniów chętnych do podejmowania nauki w tej szkole - mówi Barbara Moraczewska, wiceprezydent miasta, odpowiedzialna za oświatę. Sugerowane zmiany, które miałyby poprawić nabór? Między innymi na szkołę o profilu artystycznym. Zaczęłaby działać od września 2017 r. Ale na razie liceum pozostaje ogólnokształcące. Przewidziano nabór na przyszły rok szkolny, z założeniem, że powstanie kilka oddziałów. Ile? To zależy od programu naprawczego - z prawdziwego zdarzenia, z nowymi propozycjami profili - i, przede wszystkim, od lepszej, prężniejszej promocji szkoły.- Na razie cieszymy się, że szkołę udało się uratować, ale mamy świadomość, że przed nami bardzo dużo pracy - mówi Anna Walczak, dyrektorka Zespołu Szkół nr 4 im. K.K. Baczyńskiego. Dla nauczycieli to pozytywny szok. - Nareszcie czujemy ulgę, nie wisi nad nami widmo likwidacji - mówią. Deklarują: - Jeśli trzeba, możemy przekwalifikować się nawet w liceum górnicze, po prostu bardzo chcemy pracować. Dlatego zrobimy wszystko, aby lepiej promować szkołę i stawić czoła nowym wyzwaniom - tym edukacyjnym oraz organizacyjnym.

Decyzja o utrzymaniu IV LO im. K.K. Baczyńskiego zapadła w ratuszu w środę. Podjął ją prezydent Marek Wojtkowski. - To odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne - mówi Agnieszka Białopiotrowicz, dyrektorka Wydziału Oświaty. - Prezydent od początku swojej kadencji podkreśla wagę dialogu. Jest to też przejaw troski o poziom edukacji we Włocławku, zapewnienie pracy nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi oświaty.

- Mamy wiele utalentowanych dzieci, szkoła o profilu artystycznym będzie sprzyjać rozwojowi ich pasji - mówi Agnieszka Białopiotrowicz.

Zadanie stworzenia koncepcji szkoły artystycznej powierzono liceum. Ma ona powstać między innymi w oparciu o analizę rynku pracy.

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.