Azbest usuń z dachu!

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Jolanta Młodecka

Azbest usuń z dachu!

Jolanta Młodecka

Sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy cieszy się program dotyczący likwidacji materiałów zawierających azbest, głównie eternitu, którym pokryte są dachy.

Gmina opracowała zasady udzielania dotacji celowej, przeznaczonej na usunięcie tego szkodliwego materiału, głównie z budynków mieszkalnych. Ustalono, że koszty demontażu eternitu z dachu, wywozu i utylizacji poniesie gmina. Na ten cel postarano się o dotacje z kasy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

W gminie Wielgie program ten realizowany jest od kilku lat. Każdego roku eternit znika z 40-50 obiektów. W tym roku do zrealizowania są 54 wnioski.

Już można składać wnioski na 2016 rok. Dokumenty należy składać w Urzędzie Gminy w Wielgiem, pokój nr 8, tel. 54 289 73 80, wew. 44, w terminie do 15 stycznia.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.