Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Awanse owszem, ale są także wyzwania

Funkcjonariusze odebrali wczoraj awanse i odznaczenia. Wyższych stopni doczekało się 34 mundurowych. Fot. Maciej Ciemny Funkcjonariusze odebrali wczoraj awanse i odznaczenia. Wyższych stopni doczekało się 34 mundurowych.
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Powiat świecki ma być najbezpieczniejszy w województwie.

Młodszego inspektora Andrzeja Cieślika witano na wczorajszych powiatowych obchodach Święta Policji. To nowy pełniący obowiązki komendanta powiatowego policji w Świeciu. Objął stanowisko rozkazem z 16 lipca.

Odkąd na emeryturę przeszedł Wiesław Milarski, obowiązki komendanta pełnił zastępca Tomasz Lubiejewski, który pozostaje na swoim stanowisku. Andrzej Cieślik przychodzi do Świecia z Bydgoszczy, gdzie dowodził miejskimi funkcjonariuszami. Przedtem, do 2013 r., pracował jako komendant powiatowy w Nakle.

- To bardzo dobra jednostka, zarówno pracownicy cywilni, jak i mundurowi działają profesjonalnie - mówił wczoraj Cieślik. Dziękował także samorządom za wsparcie dla działań policji w powiecie świeckim.

- Powiat będzie jeszcze bezpieczniejszy. Mam nadzieję, że pod tym względem będziemy najlepsi, na początek zaczniemy od rankingu wojewódzkiego - mówił o wyzwaniach, jakie stawia sobie i nowym podwładnym.

Nowego stanowiska Andrzejowi Cieślikowi gratulował w imieniu wszystkich samorządowców starosta Franciszek Koszowski.

- To dobra jednostka. Po rozmowie z komendantem wojewódzkim mam także nadzieję, że uda się postawić nową komendę w sąsiedztwie nowej remizy strażaków - mówił Koszowski. - Wtedy służby mundurowe znajdowałyby się w bezpośrednim sąsiedztwie, w godnych warunkach.

Cieślikowi kwiaty wręczył także Wiesław Milarski, poprzedni komendant. - Inni będą ci zazdrościć tego stanowiska - mówił.

Awans na stopień komisarza otrzymał Robert Chudziński. Łącznie awansowano 34 funkcjonariuszy, najwięcej, bo aż 16, w korpusie aspirantów.

Dariusz Podlejski i Mariusz Wenglikowski dostaną 22 lipca w Brodnicy Srebrne Medale za Długoletnią Służbę, do Lubiejewskiego trafi Srebrna Odznaka „Zasłużonego Policjanta” a do Wojciecha Schmeltera - brązowa.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.