Awans nie w tym roku

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gryś/Bielawianka Bielawa
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Awans nie w tym roku

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Siatkarze Stali Grudziądz zajęli 3. miejsce w turnieju półfinałowym grupy 1. o wejście do I ligi . Lepsi okazali się rywale z Bielawy i Nowej Soli.

Wyniki:

Wilki Wilczyn - Astra Nowa Sól 0:3 (-17, -22, -22),
Stal Grudziądz - Bielawianka Bielawa 0:3 (-23, -16, -20),
Astra - Bielawianka 2:3 (19, 20, -21, -14, -8),
Wilki - Stal 0:3 (-20, -18, -20),
Stal - Astra 1:3 (-16, 15, -20, -19),
Bielawianka - Wilki 3:1 (24, 21, -14, 22).

Trzydniowe zawody rozegrano w Mniszek Arena w Grudziądzu. Oprócz gospodarzy o dwa miejsca premiowane awansem do finałowego turnieju rywalizowali: MKST Astra Nowa Sól, KS OFM Bielawianka Bester Bielawa i doskonale znane grudziądzkim kibicom Wilki Wilczyn.

Na inaugurację Stal Grudziądz zmierzyła się z zespołem z Bielawy. Podopieczni Piotra Gabrycha dobrze zaczęli mecz. W 1. secie prowadzili jeszcze 22:20, ale w decydujących fragmentach lepsi okazali się rywale wygrywając 25:23. Niestety, w kolejnych dwóch partiach już wyraźnie górą była Bielawianka (25:16, 25:20), która ostatecznie wygrała całe spotkanie 3:0. Grudziądzanie mieli problemy z przyjęciem zagrywki.

W sobotę doszło do pojedynku dobrych znajomych z grupy 1. II ligi. Przegrany tracił szanse na awans, bo Wilki także w piątkowym meczu poległy (0:3 z Astrą). Gospodarze wzięli udany rewanż za niedawny przeciągany półfinał play off. Stal pokonała Wilki 3:0 (20, 18, 20). W drugim sobotnim spotkaniu, najbardziej emocjonującym w całym turnieju, Bielawianka zwyciężyła Astrę 3:2, choć przegrywała już 0:2. Bielawianie zapewnili sobie awans do turnieju finałowego.

Drugiego finalistę wyłonił pierwszy niedzielny mecz. Niestety, Stal uległa Astrze 1:3. Grudziądzanie wygrali jedynie drugiego seta do 15. W pozostałych wyraźnie lepszy był przeciwnik.

Na pewno awans był w zasięgu - uważa grający trener Stali Piotr Gabrych. - Poziom drużyn był wyrównany.

- Trochę słabo weszliśmy w turniej. Moim zdaniem Bielawianka wcale nie była tak silna, jak sugeruje wynik. Jej atutem oraz Astry było to, że grają w tych składach już parę lat. My dopiero pierwszy sezon. Jednak jak na beniaminka II ligi, to zaszliśmy daleko.

W Grudziądzu najlepsza była Bielawianka, która na zakończenie zawodów ograła Wilki Wilczyn 3:1. Najlepszym atakującym turnieju został wybrany Adrian Lisowski ze Stali.

  1. Bielawianka Bielawa369:3
  2. Astra Nowa Sól358:4
  3. Stal Grudziądz344:6
  4. Wilki Wilczyn331:9

Pozostałe dwa turnieje półfinałowe odbyły się w Częstochowie i Jaworznie. Gospodarze też w nich zajmowali 3. miejsca. Awans do finału uzyskali: LKS Czarni Wirex Rząśnia i SKS Hajnówka (z Częstochowy) oraz TSV MANSARD TransGaz - TRAVEL Sanok i KS SMS NEOBUS RAF - MAR Niebylec (z Jaworzna).

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.