Awans kadetów TKM

Grzegorz Oleradzki

Mimo nieukrywanych obaw kadeci TKM wywalczyli we Wrocławiu awans do półfinałów mistrzostw Polski. Od piątku o finał graj a juniorzy.

TKM - WKK Wrocław 82:85

Kwarty: 24:14, 12:19, 23:20, 13:19, d. 10:13

TKM - MKS Dąbrowa Górnicza 67:56

Kwarty: 16:7, 19:21, 21:8, 21:20

TKM - Kuźnia Stalowa Wola 82:54

Kwarty: 17:13, 27:14, 16:14, 22:13
TKM: Woroniecki 54 (9), Piątek 44 (4), Zygmunciak 40 (3), Drozdowski 32, Wiliński 14, Afeltowicz 11, Chosa 11, Pytel 10, Balcerkowski 5, Nikleniewicz 4, Markowski 2.

Trwa dobra passa drużyn włocławskiego Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej. Kadeci jako kolejna ekipa wywalczyli awans do półfinału.

Pierwszy pojedynek z zespołem gospodarzy zdawał się potwierdzać obawy. Włocławianie od początku prowadzili w czym największy udział mieli Filip Drozdowski i Marcin Woroniecki. Ten pierwszy zdominował walkę pod tablicami (23 zbiórki), drugi imponował skutecznością (29). Prowadzenie TKM utrzymywało się niemal do końca, jednak gospodarze na 19 sekund przed końcem trafili z dystansu doprowadzając do dogrywki. Nie bez znaczenia był fakt, że na niespełna dwie minuty przed końcem, po 5. przewinieniu, parkiet opuścił Drozdowski. W dogrywce było trudno. Wynik oscylował wokół remisu a decydujący rzut wrocławianie trafili 8 sekund przed końcem.

W meczu z MKS, po pierwszej minimalnie przegranej połowie, w drugiej dominacja włocławian od początku nie podlegała dyskusji. Szybko zdobyli sporą przewagę, głównie za sprawa Drozdowskiego (18. pkt, 16. zbiórek), którą utrzymali do końca.

Mecz z zespołem ze Stalowej Woli kłopotów nie przysporzył, mimo że Drozdowski zagrał zaledwie kilka minut. Obok włocławian do półfinału awansował MKS.

O finał TKM rywalizować będzie z Treflem Sopot, Polonią Warszawa i Wilkami Morskimi Szczecin. Działacze nie wykluczają podjęcia starań o prawo organizacji półfinału (13-15 .05). Zależy to od tego czy uda się znaleźć wolną w tym terminie halę. Obiekty OSiR zostały zarezerwowane wcześniej. Alternatywą jest sala Zespołu Szkół Elektrycznych, która spełnia większość wymogów.

Od piątku o finał MP walczyć będą w Hali Mistrzów juniorzy. Niepokonany zespół TKM jest jednym z faworytów zmagań (w ćwierćfinale wygrywał średnio różnicą 52. pkt.). Atutem zespołu jest szeroka i wyrównana kadra. Potwierdza to fakt, że statystykach czasu gry pierwszy z zawodników TKM jest na początku drugiej setki.

Włocławski półfinał rozpocznie się w piątek spotkaniem Biofarm Poznań - Politechnika Gdańsk (godzina 12.30), zaś po nim mecz TKM - Polonia Warszawa (14.45). Na sobotę zaplanowano (w tych samych godzinach) mecze TKM - Biofarm i Polonia - Politechnika zaś w niedzielę zagrają Biofarm - Polonia oraz TKM - Politechnika.