Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

„Ave” zaśpiewał na chwałę Pana

Na zdjęciu założycielka  tucholskiego chóru gospel „Ave“ Donata Świerczyńska z dyrygentem  chóru Radosławem Megerem. Fot. Józef Basta Na zdjęciu założycielka tucholskiego chóru gospel „Ave“ Donata Świerczyńska z dyrygentem chóru Radosławem Megerem.
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Po raz trzeci biblioteka zorganizowała koncert Tucholskiego Chóru Gospel „Ave“, którego założycielką jest Donata Świerczyńska.

Dyrygentem chóru jest Radosław Meger. Zespół liczy 21 osób. W tym roku tucholski chór gospel „Ave“ świętuje swoje 5-lecie.

W tym czasie koncertował nie tylko w Tucholi, ale również w Wyrzysku, Śliwicach, Legbądzie, Gniewie, Sępólnie Krajeńskim, Wysokiej, Kamieniu Krajeńskim, Dąbrówce, a ostatnio w Bydgoszczy w bazylice pw. św. Wincentego a Paulo. Śpiewają charytatywnie w kościołach, domach kultury, szkołach, Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej, a także w bibliotece. Chór bierze też udział w warsztatach gospel, chcąc doskonalić, uatrakcyjnić, wzbogacić i poszerzyć swój repertuar. W planach ma już kolejne koncerty. Każdy ich występ to sukces owocujący zaproszeniami na następne koncerty.

- Koncert w naszej bibliotece zakończył się licznymi bisami i owacjami na stojąco - opowiadają pracownicy biblioteki. - Chórzyści byli w stałym i żywym kontakcie z publicznością, która gromkimi brawami doceniła ten niezwykle piękny koncert. Śpiew bawił i wzruszał jednocześnie, a cały koncert emanował energią, dynamiką oraz dużą różnorodnością stylistyczną piosenek. Aż żal, że się skończył.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.