(DXC)redkacja.grudziadz@pomorska.pl

Autobusy obiorą kurs na inne ulice

Po głosach pasażerów będą zmiany w nowych rozkładach jazdy. Fot. Piotr Bilski Po głosach pasażerów będą zmiany w nowych rozkładach jazdy.
(DXC)redkacja.grudziadz@pomorska.pl

Po głosach pasażerów będą zmiany w nowych rozkładach jazdy w Grudziądzu.

Nowe harmonogramy kursów autobusów i tramwajów wejdą w życie 1 lutego. Ostateczną wersję rozkładów jazdy komunikacji miejskiej urzędnicy właśnie opublikowali w internecie. Na wniosek mieszkańców, do wcześniejszych projektów wprowadzono kilka istotnych zmian. Które roszady są najważniejsze z punktu widzenia pasażerów?

Autobusy linii nr 3 będą przez centrum miasta kursowały na trasie osiedle Owczarki-szpital. Początkowo urzędnicy planowali, że będą omijały tzw. „Stare Lotnisko”. Zmienili jednak zdanie.

Tym samym pojazdy linii nr 3 jadąc w stronę szpitala, z ul. Hallera skręcą w lewo w Trasę Średnicową, a następnie ulicą Parkową, Kustronia i odcinkiem Nauczycielskiej wjadą w ulicę Ikara, która przebiega przez środek osiedla Lotnisko. Przejazd autobusów w stronę przeciwną będzie analogiczny.

- Trasa przejazdu pojazdów linii nr 3 w ten sposób się przedłuży, co wiąże się dodatkowymi kosztami. Mimo to postanowiliśmy uwzględnić sugestie pasażerów - podkreśla Teresa Kleczewska, naczelniczka wydziału transportu w urzędzie miejskim. Dzięki temu mieszkańcy tego rejonu zyskają bezpośrednie połączenie np. z ulicą Legionów.

W pierwotnej wersji rozkłady jazdy zakładały, że autobusy linii 17, 19 i 21 bez wjeżdżania na osiedle Rządz w stronę os. Mniszek pomkną nowych odcinkiem ul. Konstytucji 3 Maja. Ta propozycja bardzo się nie spodobała się mieszkańcom Rządza, którzy zebrali podpisy pod złożoną w ratuszu petycją, aby wyżej wymienione pojazdy nie omijały osiedla. Pracownicy ratusza te żądania uwzględnili, ale tylko częściowo.

- Przez os. Rządz będą jeździły autobusy linii nr 21 - dodaje naczelnik Kleczewska.

- Cieszymy się, że urzędnicy dali się przekonać - komentuje Teresa Lisewska, mieszkanka os. Rządz.

Nowe rozkłady na przystankach będą rozwieszane w ostatnim tygodniu stycznia. Będzie na nich więcej kolorów, co ma sprawić, że będą bardziej przejrzyste. Po wejściu w życie harmonogramów urzędnicy przez kwartał będą analizować czy zmiany się przyjęły. Sprawdzą m.in. czy dobrym pomysłem było przedłużenie linii nr 22 (obecnie os. Mniszek- al. 23 Stycznia) aż do osiedla Tarpno.

Tramwaj ma jeździć szybciej. W godzinach szczytu co 7,5 minuty.

Autobusy linii nr 18 zamiast ul. Legionów, w kierunku szpitala i z powrotem pojadą ul. Piłsudskiego.

Pojazdy linii nr 5,6,7, 16 (jeżdżą do gm. Grudziądz i Rogóźno) zaczynać i kończyć kursy będą na pętli tramwajowej w Tarpnie. Tam pasażerów czeka przesiadka.

(DXC)redkacja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.