Autobus do Dębieńca zostanie w rozkładzie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Autobus do Dębieńca zostanie w rozkładzie

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

- Uruchomienie pojazdów kursujących z Grudziądza do gminy Radzyń Chełmiński się sprawdziło - twierdzą urzędnicy.

Nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wchodzą w życie 1 lutego. Duże roszady dotyczą także autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji kursujących do ościennych gmin.

Przypomnijmy, że pojazdy linii nr 5,6, 7 i 16 (jeżdżą do gm. Grudziądz i Rogóźno) będą zaczynały i kończyły kursy na pętli autobusowo-tramwajowej na osiedlu Tarpno. Tam pasażerów czeka przesiadka.

- A co z autobusem linii nr 23, który przez wieś Turznice (gmina Grudziądz-red.) kursuje do Dębieńca? Zostanie w rozkładzie czy wypadnie? - z takim pytaniem wczoraj do redakcji „Pomorskiej” zadzwonił mieszkaniec gminy Radzyń Chełmiński.

Teresa Kleczewska, naczelniczka wydziału transportu w urzędzie miejskim zapewniła: - W trakcie ferii autobusy linii nr 23 nie kursują, ale po ich zakończeniu wrócę na trasę. To połączenie zostało ujęte w nowym rozkładzie jazdy.

Urzędnicy twierdzą, że uruchomienie we wrześniu ubiegłego roku kursów linii nr 23 okazało się dobrym posunięciem.

- Z porannego kursu w kierunku Grudziądza średnio korzysta 40 pasażerów. Sporo - dodała naczelnik Kleczewska. Krzysztof Chodubski, burmistrz Radzynia Chełmińskiego: - Były obawy, że tym autobusem będzie jeździło zbyt mało mieszkańców. Na szczęście stało się inaczej.

Z nowymi rozkładami jazdy można się zapoznać na stronie www.transport.grudziadz.pl. Na przystankach będą one rozwieszane w przyszłym tygodniu.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.