Atrakcja miasta wraca z nowymi rejsami

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Pruss
Mateusz Mazur

Atrakcja miasta wraca z nowymi rejsami

Mateusz Mazur

Od soboty rozpoczynają się pierwsze kursy bydgoskiego tramwaju wodnego. Statkami będziemy mogli popływać niemal do połowy września.

Możliwość spojrzenia na miasto z zupełnie innej perspektywy powraca. Jedna z największych atrakcji Bydgoszczy w sobotę rozpoczyna nowe rejsy. Wszystko zostało już dopięte na ostatni guzik.

- Okres żeglugowy w tym roku rozpoczyna się 30 kwietnia, zaś jego zakończenie zaplanowane jest na 11 września - informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Co roku bydgoski tramwaj wodny przyciąga wielu turystów nie tylko z naszego kraju, ale również zza granicy. Drogowcy chwalą się, że statkami pływa około 30 tysięcy pasażerów rocznie.

W tegorocznym sezonie drogowcy uruchomią trzy stałe linie. Dwie z nich wypłyną na trasy w najbliższą sobotę. To „Staromiejska”, która w ubiegłym roku z powodu remontu śluzy miejskiej zawiesiła funkcjonowanie oraz „Słoneczna”. Pierwsza z nich zabierze pasażerów od Rybiego Rynku do Astorii, a druga kursuje obok hali Łuczniczka i marketu Tesco a w przeciwnym kierunku płynie przy hotelu Słoneczny Młyn, dworcu autobusowym i Wyspie Młyńskiej. Trzecią linią, jaka zostanie uruchomiona, to trasa „Wschodnia”, kursująca do Brdyujścia, obok Tesco, Wyższej Szkoły Bankowej oraz stoczni.

Na wodne trasy jak zawsze wypłyną znane wszystkim bydgoszczanom pojazdy. To dwa statki o napędzie solarnym oraz zabytkowy statek m/s Bydgoszcz.

- Standardowo bilety na rejsy sprzedawane będą na pokładzie statków przez umundurowana załogę - wyjaśnia Kosiedowski.

Ponadto zarząd dróg miejskich informuje, że wszelkie informacje, dotyczące funkcjonowania tramwaju wodnego dostępne są pod numerem telefonu (52) 582 27 64 lub pod adresem tw@zdmikp.bydgoszcz.pl. Rezerwacje dokonywane będą dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób na linie Słoneczną i Staromiejską. Dokonywać ich można także na powyższy numer telefonu oraz adres mailowy.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.