Artylerzyści z Polski i USA ćwiczyli strzelanie do tego samego celu [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
(JM)

Artylerzyści z Polski i USA ćwiczyli strzelanie do tego samego celu [zdjęcia]

(JM)

Artylerzyści z Polski i USA ćwiczyli wspólnie na poligonie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Żołnierze z polskiej jednostki strzelali ze 122 mm haubic samobieżnych 2S-1, natomiast Amerykanie ze 155 mm haubic ciągnionych M777.

Działania artyleryjskie ze wzgórza znajdującego się na terenie poligonu obserwowały i oceniały oddziały rozpoznawcze z obu krajów.

Żołnierze z 2 Pułku Kawalerii USA są w Polsce w ramach ćwiczeń „Dragoon Shock”, które armia amerykańska przeprowadza od 31 stycznia do 15 lutego. Jest to kolejna faza ćwiczeń w ramach operacji Atlantic Resolve, rozpoczętej w kwietniu 2014 r. w celu pokazania zaangażowania USA w bezpieczeństwo państw NATO. Ćwiczenia „Dragoon Shock” polegają na szybkim przegrupowaniu pododdziałów artylerii.

W Toruniu żołnierze z USA goszczą już od tygodnia i pozostaną do 13 lutego. Jak informuje kpt. Tomasz Kisiel - rzecznik prasowy CSAiU, planowane są w tym czasie jeszcze wspólne ćwiczenia strzelania. - Wykorzystując wizytę gości ze Stanów Zjednoczonych stworzyliśmy możliwość współdziałania dwóch oddziałów artyleryjskich - informuje kpt. Tomasz Kisiel.

(JM)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.