Arkady dołożą swoją cegiełkę do budowy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Arkady dołożą swoją cegiełkę do budowy

Mateusz Mazur

Właściciel galerii będzie współfinansował remont ronda w Bydgoszczy.

Temat współfinansowania przebudowy ronda Kujawskiego przez inwestora Zielonych Arkad, ECE Projektmanagment Polska pojawił się na grudniowej sesji rady miasta. Wówczas radni opozycji byli oburzeni faktem, że właściciel galerii handlowej nie ma zamiaru przekazać swoich środków finansowych na tą bardzo drogą i poważną inwestycję.

- Najbardziej kuriozalne jest to, że pieniądze na prace przy Kujawskiej pochodzą tylko z budżetu miasta. Każde centrum handlowe, budując się na terenie miejskim, ma obowiązek partycypować w kosztach budowy i przebudowy dróg - mówił nam Rafał Piasecki z Prawa i Sprawiedliwości.

Bydgoski radny powoływał się między innymi na przykład pierwszej w mieście galerii handlowej przy rondzie Grunwaldzkim, która współfinansowała remont ulicy.

Okazuje się jednak, że firma ECE przekaże swoje środki finansowe. Pokryją one w pełni dokumentację techniczną oraz dołożą ważną cegiełkę do prac budowlanych.

- Od samego początku rozmów z inwestorem, uwzględniana była kompleksowa przebudowa ulic Kujawskiej, Wojska Polskiego, Solskiego i innych w opisanym rejonie miasta na niezbędnych odcinkach. Etap docelowy również zostanie współfinansowany przez inwestora galerii - potwierdza Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Docelowe prace, o których wspomina rzecznik, to przede wszystkim gruntowna przebudowa ronda Kujawskiego wraz z przystankami komunikacji miejskiej, chodnikami oraz ścieżkami rowerowymi. Roboty obejmą też remont alei Wojska Polskiego.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.