Arie, polki i czardasze zabrzmiały nad jeziorem, czyli Więcborska Scena Letnia ma się dobrze

Czytaj dalej
Fot. nadesłane M-GOK
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Arie, polki i czardasze zabrzmiały nad jeziorem, czyli Więcborska Scena Letnia ma się dobrze

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Miłośnicy muzyki operetkowej mieli znów swoje przysłowiowe pięć minut. Na rynku zagrała Orkiestra Salonowa”Moderato” z Bydgoszczy.

Świetna frekwencja na niedawnym koncercie Andrzeja Dobbera i równie wysokie zainteresowanie kolejnym koncertem operetkowym pokazały, że w Więcborku i okolicy jest zapotrzebowanie również i na taką muzykę. Mieszkańcy z chęcią raczyli się pięknymi melodiami lecącymi z klasycznych instrumentów.

Na koncert mieszkańców porwali Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, który zorganizował go w ramach projektu Więcborska Scena Letnia oraz goście - Orkiestra Salonowa „Moderato” z Bydgoszczy.

- Na kolejny wieczór w tym sezonie rynek w Więcborku zamienił się w salę koncertową - cieszą się w M-GOK-u.

Organizacja koncertu operetkowego okazała się i tym razem strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy mogli usłyszeć arie, polki, czardasze, walce. Królował sopran Aleksandry Pliszki i tenor Orlina Bebenowa, którym towarzyszyła orkiestra. W tle sceny rozciągał się piękny widok na jezioro.

Publiczności przypadł też do gustu występ konferansjera Adama Gajewskiego, który poważną muzykę orkiestry przeplatał żartami i anegdotami.

- Wspaniały wieczór zakończył się gromkimi brawami na stojąco, a kierownik orkiestry Orlin Bebenow nie żegnał się z więcborską publicznością, tylko powiedział do zobaczenia, ponieważ już w niedzielę wystąpi u nas podczas koncertu orkiestr dętych - mówią organizatorzy.

Niedzielny koncert trzech orkiestr dętych (początek o godz. 19) będzie jednocześnie zakończeniem tegorocznej Więcborskiej Sceny Letniej, którą - razem z Dniami Więcborka - można uznać za bardzo udaną.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.