Areszt za groźby

Czytaj dalej
Fot. KPP Radziejów
Jolanta Młodecka

Areszt za groźby

Jolanta Młodecka

- Najczęściej awanturują się mężczyźni, niemal zawsze po alkoholu, choć w ubiegłym roku zatrzymaliśmy też cztery panie - mówi st. asp. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów.

- Takich domowych interwencji było sto dziewięćdziesiąt. Do wytrzeźwienia zatrzymaliśmy pięćdziesiąt osób, ale był też areszt dla szczególnie niebezpiecznego osobnika, który zagrażał rodzinie. Ostatnio mieliśmy do czynienia z podobnym przypadkiem w gminie Osięciny - dodał.

Radziejowscy policjanci zatrzymali 50-latka, który jest podejrzany o znęcanie się i groźby pozbawienia życia swej byłej żony. Radziejowski sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz nadzorującego sprawę prokuratora i zadecydował, że 50-letni mieszkaniec gminy Osięciny trafi tymczasowo do aresztu na 3 miesiące.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów znęcania się, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia oraz kierowania autem pomimo sądowego zakazu.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów prewencji po kolejnej interwencji. Jak ustalili funkcjonariusze akty przemocy psychicznej ze strony 50-latka miały miejsce od dłuższego czasu. Mężczyzna, zwłaszcza po alkoholu, wszczynał awantury domowe, w trakcie których używał słów wulgarnych wobec byłej żony, wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia, niepokoił, wyrzucał z domu.

Zatrzymany trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie oczekiwał na rozprawę. O wysokości kary zdecyduje sąd.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.