Animocje zaczną się mocno. Od gry miejskiej

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Pruss
Joanna Pluta

Animocje zaczną się mocno. Od gry miejskiej

Joanna Pluta

Choć festiwal filmów animowanych rozpocznie się w Bydgoszczy dopiero 18 kwietnia, to już w ten piątek czeka nas bardzo ciekawy prolog.

„Śladem kultowych animacji” - tak nazywa się gra miejska, której dwie odsłony zaplanowano już na jutro w ramach rozpoczynającego się 18 kwietnia Festiwalu Filmów Animowanych Animocje.

- Zapraszamy na wyjątkową grę miejską, która przeniesie nas w świat filmów animowanych i ich bohaterów, ukrytych na ulicach Bydgoszczy - zapowiadają organizatorzy. - I wcale nie będą to główne arterie czy Stary Rynek. Animocje czają się po prostu wszędzie!

W piątek zaplanowano dwie gry. Pierwsza rozpocznie się o godz. 16, druga o 18. Punktem startowym w obu przypadkach będzie wejście główne do siedziby Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przy ul. Toruńskiej 174. Udział w grze jest bezpłatny, ale trzeba się zapisywać pod adresem piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl. Gra jest przeznaczona dla osób powyżej 15. roku życia. Można brać w niej udział w pięcioosobowych grupach.

Regularne Animocje rozpoczną się w poniedziałek. Czeka nas sporo do obejrzenia. Co więcej, w tym roku Animocje będą miały prawdziwie międzynarodowy wymiar. W sumie na konkurs o Bydgoską Nagrodę Kina Animowanego nadesłano blisko pół tysiąca filmów z 48 krajów. - W konkursie głównym znalazło się 31 filmów z 15 krajów - mówiła Weronika Płaczek, pomysłodawczyni i szefowa festiwalu. - W konkursie przeznaczonym dla dzieci 19 tytułów z 13 krajów, a w dla młodzieży - 10 animacji z 9 państw.

Po raz kolejny na Animocjach zostanie przyznana nagroda za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie dubbingu. W tym roku otrzyma ją Arkadiusz Jakubik. Spotkanie z aktorem zaplanowano na 22 kwietnia o godz. 19.30 w Miejskim Centrum Kultury. To właśnie w MCK przede wszystkim będą trwały Animocje. Oprócz tego czekają nas warsztaty, dwie wystawy - lalek i plakatów do filmów, koncerty, spotkania i afterparty w klubie Mózg. Szczegóły na stronie internetowej www.animocje.com.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.