Andrzejewska i Kuras w podróży dookoła świata

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Mirosława Kruczkiewicz

Andrzejewska i Kuras w podróży dookoła świata

Mirosława Kruczkiewicz

Adriana Andrzejewska znana jest słuchaczom Polskiego Radia PiK. Mikołaj Kuras pracował jako fotoreporter w prasie. Dwoje torunian właśnie wyrusza w podróż dookoła świata. Planują publikować reporterskie relacje z wyprawy.

„Od stycznia 2016 roku codziennie dojrzewaliśmy do tej decyzji - wyruszenia w podróż dookoła świata. Zaczęliśmy oszczędzać. Nasze wydatki dzieliliśmy na te, które przydadzą się w podróży lub nas do niej zbliżają i na te, które tego nie robią, czyli są zbędne. Zaczęliśmy szukać miejsc i tematów, za którymi chcielibyśmy pójść. Zaczęliśmy dzielić się naszymi planami z otoczeniem. Zaczęliśmy marzyć o tym, co chcielibyśmy zobaczyć i dokąd zawędrować. Potem były kolejne kroki, które zbliżały nas do wyjazdu. Rozmowy w pracy, mnóstwo formalności do załatwienia, mnóstwo rzeczy do kupienia. Im bliżej podróży, tym mniej narzucamy sobie koniecznych do zobaczenia miejsc. Coraz bardziej chcemy, by drogę wyznaczały kolejne dni i poznani ludzie, a nie z góry narzucony plan” - napisali na swoim blogu zatytułowanym „Rok Włóczykija”.

Podróż dwojga torunian - Adriany Andrzejewskiej i Mikołaja Kurasa - rozpoczyna się już dzisiaj, 14 listopada, wyjazdem do Warszawy. Stamtąd w środę wylatują do Rzymu. W Wiecznym Mieście przesiądą się na samolot do Rio de Janeiro. To będzie punkt startowy wielkiej wędrówki przez kontynenty.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mirosława Kruczkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.