Andrzej Górnowicz pobiegnie dla papieża

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Andrzej Górnowicz pobiegnie dla papieża

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Nowa inicjatywa chojniczan, którzy kochają bieganie. Wybrali trasę i mają patrona - papieża Jana Pawła II. Pobiegną już 18 maja.

Andrzej Górnowicz przypomina - 18 maja są urodziny papieża Jana Pawła II, który jest honorowym obywatelem miasta. Nie każdy o tym pamięta i nie każdy ma w sercu nauki papieża Polaka.

Chojniccy biegacze postanowili o nim przypomnieć. Jak? Organizując pielgrzymkę biegową do Torunia, bagatela, tylko 120 kilometrów! To będzie ich wotum wdzięczności dla świętego.

Wypad biegowy, jak o nim mówi założyciel sekcji biegowej „Florian”, rozpocznie się 18 maja o godz. 5 rano z kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski, a w Toruniu biegacze chcą być o godz. 15.

W eskapadzie weźmie udział dziesięciu panów i nie są to tylko biegacze z sekcji „Florian” przy ChKS „Kolejarz”. Będą się zmieniać, jak to w sztafecie, a asekurować będzie ich rowerowa ekipa.

Wśród uczestników, co bardzo cieszy Górnowicza, jest także były burmistrz Chojnic Leszek Chamier Cieminski.

- A pań żadnych nie będzie - dziwimy się. - Nie, bo musimy się przebierać w autobusie - śmieje się Górnowicz. - Więc wypad będzie jednopłciowy.

Ale jak podkreśla, jest jeszcze szansa na dołączenie do drużyny. Są dwa lub trzy miejsca wolne.

Trwa etap uzgodnień trasy, wszelkie pozwolenia w województwie pomorskim są już załatwione, biegacze czekają na to samo w kujawsko-pomorskim.

„Florianie” są bardzo dumni z tego, że jeden z nich ma otrzymać tytuł zasłużonego obywatela Chojnic. - Naprawdę się wzruszyłem, gdy się o tym dowiedziałem - mówi Górnowicz. - Zbyszek Wiśniewski zapracował sobie na ten tytuł i bardzo się z tego cieszymy, że go dostanie.

80-letni Wiśniewski to jeden z filarów sekcji „Florian” i niestrudzony miłośnik biegania. Bez niego nie może żyć i nawet kłopoty z sercem nie powstrzymały go od tego, by dać sobie spokój.

Radni podejmą decyzję o przyznaniu tytułu na czerwcowej sesji.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.