Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Amator podróży, Syberii i... muzyki

Romuald Koperski opowie o swoich przygodach, będzie też rozdawał chętnym autografy. Fot. nadesłane Romuald Koperski opowie o swoich przygodach, będzie też rozdawał chętnym autografy.
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Nie możecie przegapić tego spotkania w Chojnicach. Emocje zapewnione.

Kochacie podróże i często ruszacie w drogę? A może tęsknicie za tym, żeby trochę odmienić życie i poznać to, co do tej pory znacie tylko z telewizji czy z albumów? Jeśli nęci was taka przygoda, nie może was zabraknąć na spotkaniu ze znanym podróżnikiem Romualdem Koperskim.

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na nie już jutro. Znany podróżnik, rekordzista Guinnessa w grze na fortepianie i wybitny znawca Syberii Romuald Koperski opowie o swoich niezwykłych przygodach. Wstęp wolny, początek o godz. 18.

Romuald Koperski jest człowiekiem wielu talentów: podróżnikiem, przewodnikiem i pionierem wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilotem samolotowym, pisarzem, dziennikarzem, fotografikiem, nurkiem oraz pianistą.

Autor książek -”Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 Obrazów Syberii”, wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej. Pomysłodawca oraz organizator trzech edycji rajdu samochodowego „Transsyberia”, w tym trwającego 39 dni najdłuższego i najtrudniejszego rajdu samochodowego na świecie „Transsyberia - Gigant 2004” Atlantyk - Pacyfik - Atlantyk, liczącego 30.000 km.

Romuald Koperski jest autorem dziesiątek wypraw eksploracyjnych, m.in. pierwszej w historii (1994) udanej ekspedycji samochodowej na trasie Zurych - Nowy Jork, dziesięciokrotnego przejazdu samochodowego przez Syberię, pionierskiej zimowej wyprawy samochodowej wzdłuż wybrzeża Oceanu Arktycznego oraz kilkunastokrotnego przejazdu przez Mongolię. Przepłynął samotnie gumowym pontonem najdłuższą syberyjską rzeką Leną od źródeł w górach bajkalskich do Morza Arktycznego (4.500 km).

W styczniu 2010 r. wykonał koncert fortepianowy, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii: Najdłuższy Koncert Fortepianowy na Świecie. Koncert trwał 103 godziny i 08 sekund.

Do tej pory Chojnickie Centrum Kultury od czasu do czasu serwowało bywalcom takie przyjemności, jak spotkania z ciekawymi ludźmi. Warto przypomnieć, że chojniczanie mieli okazję poznać i porozmawiać m.in. z aktorem Ryszardem Ronczewskim, reżyserem Krzysztofem Zanussim, muzykiem, malarzem i filmowcem Maciejem Jarczyńskim.

Teraz przyszła kolej na podróżnika. I na pewno będzie ciekawie.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.