Alexandra Sulżyńska torunianka podbija europejski rynek mody

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Karolina Strzałka

Alexandra Sulżyńska torunianka podbija europejski rynek mody

Karolina Strzałka

- Zawsze ubierałam się inaczej niż wszyscy. Podczas gdy w Polsce zaczęły pojawiać się sieciówki, ja zaczęłam projektować swoje ubrania, bo nie podobała mi się uniformizacja - tłumaczy Alexandra Sulżyńska, kreatorka mody.

Jak sama przyznaje, pasja do mody zrodziła się spontanicznie i wynikała z silnej potrzeby indywidualizmu.

Alexandra Sulżyńska pochodzi z Torunia. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechała do Warszawy, by kontynuować naukę w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jej dyplomowa kolekcja „Sans Culotte” z 2013 roku została wyróżniona i uznana za najlepszą przez markę Levi’s oraz Fashion Magazine. Stypendystka IADE - Creative University w Lizbonie. Obecnie mieszka i studiuje branding w modzie w Lizbonie.

Sulżyńska ma za sobą wiele zrealizowanych projektów. Kolekcja jej autorstwa została wykorzystana na Festiwalu Kultury Polskiej w Lizbonie. Wystąpiła także na Mercedes-Benz Warsaw Fashion Weekend.

W tym roku jej kolekcja została doceniona na Art And Fashion Forum przez Grażynę Kulczyk i Annę Orską oraz Nick Knight z SHOWstudio. - To niezwykle mnie motywuje. Uczucie dumy i satysfakcji towarzyszą sprzedaży, bo to niewiarygodne, gdy ktoś inwestuje w produkty stworzone przeze mnie - zdradza Sulżyńska.

Alexandra Sulżyńska nie spoczywa na laurach. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami związanymi z lizbońskim klimatem.

- Co prawda nie mogę zdradzać szczegółów, bo wszystko jest w trakcie przygotowań, ale mogę zdradzić, że jeden projekt będzie mocno związany z Lizboną, w której mieszkam. Będzie stanowił subiektywny przewodnik po mieście.

Pochodząca z Torunia kobieta projektuje pod marką JOLIE SU. Ubrania z jej kolekcji skierowane są dla osób pewnych siebie i ceniących indywidualizm.

- Ważne są dla mnie dwie kwestie: pierwsza to najwyższa jakość materiałów oraz wykonania produktów, a druga to niepowtarzalność, ponieważ wszystko co robię pojawia się w limitowanej ilości.

Projekty dostępne są na stronie internetowej joliesu.com. - Można także skontaktować się ze mną bezpośrednio. Chcąc spersonalizować zamówienie można wysłać e-mail na alexandra@joliesu.com - dodaje.

Karolina Strzałka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.