Akcje dla chorych i biednych

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Karolina Rokitnicka

Akcje dla chorych i biednych

Karolina Rokitnicka

Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu zaangażował się w pomoc innym. Samorząd szkolny zorganizował akcję poboru krwi oraz zbiórki prezentów na Szlachetną Paczkę.

Szkoła nawiązała współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy, które udostępniło krwiobus. - Oddawaniem krwi zafascynował mnie mój tata, którego obecnie już z nami nie ma. Pamiętam, kiedy chodziłem z nim do punktu poboru krwi i przyglądałem się całemu temu procesowi. Są to chwile, które bardzo miło wspominam. Akcja, którą razem z nauczycielami i uczniami ZS2 udało nam się stworzyć, narodziła się w mojej głowie na jednym ze spotkań samorządu szkolnego. Wraz z opiekunem zorganizowaliśmy krwiobus przystosowany do poboru i transportu krwi, który pojawił się w naszym mieście - mówi Miłosz Dobrzeniecki, koordynator szkolnej akcji.

Odpowiedziało na nią ponad 40 osób. Oddały niemal 16 litrów krwi. - Krew oddawaliśmy na rzecz Igora Szumera, chłopca, który miał ciężki wypadek. Jest już po operacji, która przebiegła pomyślnie. Bardzo serdecznie zachęcam do oddawani krwi, nic nas to nie kosztuje, a możemy uratować czyjeś życie. Chciałbym podziękować uczniom i nauczycielom za włączenie się w tą akcje oraz pracownikom RCKiK - dodaje Miłosz.

Szkoła zaangażowała się także w akcję pomocy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”.

- O akcji usłyszałam w telewizji, wtedy pomyślałam “Inni to robią, dlaczego nie my?”. Nasza szkoła to około 400-osobowe grono uczniów, a dzięki tylu osobom można było zdziałać coś wielkiego. Obawiałam się negatywnego odzewu, bo nie wszyscy są skorzy do pomocy, ale bardzo miło się zaskoczyłam. Od razu przeszliśmy do działania - wybór rodziny, zakup najpotrzebniejszych produktów - informuje Magdalena Rykaczewska, uczennica koordynująca akcję w ZS2. Udało się zebrać około 2000 zł.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.