Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Akcja dla Maćka [zdjęcia]

Wielu mieszkańców przybyło w koszulkach z napisem  „Cegiełka dla Maćka” albo po prostu w białych ubraniach. Fot. Jadwiga Aleksandrowicz Wielu mieszkańców przybyło w koszulkach z napisem „Cegiełka dla Maćka” albo po prostu w białych ubraniach.
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

- To odruch serca, trzeba pomóc chłopakowi - mówili nam mieszkańcy gminy Waganiec, który przybyli na zbrachliński kompleks sportowy, by wziąć udział w społecznej akcji na rzecz chorego na raka krwi 18-letniego Maćka, mieszkańca Wagańca.

Maciek przebywa w toruńskim szpitalu na drugiej chemioterapii. Akcja ma mu pokazać, że mieszkańcy o nim pamiętają. Zorganizowano piknik z meczami piłki nożnej i siatkówki. Stawili się zorganizowani w grupy strażacy, członkowie orkiestry, ministranci, samorządowcy, aktorzy teatrzyku ZBRAT. Kobiety przygotowały ciasta. Do puszki wędrowały datki. Były atrakcje dla dzieci i koncerty.

Przybyły także przedstawicielki Fundacji DGKS, która promuje dawstwo szpiku i komórek macierzystych oraz rejestruje potencjalnych dawców, informowały na czym polega oddawanie szpiku, zachęcały do rejestracji.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.