Joanna Pluta

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy musi poczekać na nową siedzibę

Tak ma się prezentować nowoczesny gmach kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Projekt budynku stworzyła  pracownia architektoniczna Plus3 Archite Fot. mat. prasowe Tak ma się prezentować nowoczesny gmach kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Projekt budynku stworzyła pracownia architektoniczna Plus3 Architekci
Joanna Pluta

W tym roku nie będzie środków na budowę kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - taki wniosek płynie z odpowiedzi kancelarii premiera na apel, jaki Rada Miasta skierowała w tej sprawie w lutym tego roku. Co pozostaje? Na razie czekać.

„W nawiązaniu do pisma (...) w sprawie zapewnienia w budżecie Państwa na 2019 r. środków finansowych na rozpoczęcie prac budowlanych siedziby oraz kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, informuję, że prezes Rady Ministrów dysponuje ogólną rezerwą budżetu państwa. W ramach tego narzędzia pan premier może rozważyć przyznanie środków jedynie na wniosek właściwego ministra lub innego dysponenta części budżetowej” - pisze Paweł Szrot, zastępca szefa kancelarii prezesa Rady Ministrów.

 „W nawiązaniu do pisma (...) w sprawie zapewnienia w budżecie Państwa na 2019 r. środków finansowych na rozpoczęcie prac budowlanych siedziby oraz kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy,  informuję, że prezes Rady Ministrów dysponuje ogólną rezerwą budżetu państwa. W ramach tego narzędzia pan premier może rozważyć przyznanie środków jedynie na wniosek właściwego ministra lub  innego dysponenta części budżetowej” - pisze Paweł Szrot, zastępca szefa kancelarii prezesa Rady Ministrów. Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu. 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.