Absurdalne skrzyżowanie w centrum Grudziądza [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Przemek Decker
Przemyslaw Decker

Absurdalne skrzyżowanie w centrum Grudziądza [wideo]

Przemyslaw Decker

Sygnalizacja na przecięciu ulic: Sikorskiego i Wybickiego działa w kratkę. Bo blokuje ruch.

Od poniedziałku ruchem na skrzyżowaniu ulic: Wybickiego i Sikorskiego nie kieruje już sygnalizacja świetlna. Urzędnicy postanowili ją wyłączyć, ponieważ na przecięciu ulic tworzyły się spore korki.

- W najbliższym czasie sprawdzana będzie przepustowość przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej. Nie wyznaczono terminu ponownego jej uruchomienia - informuje "Pomorską" Marek Przewodowski z Zarządu Dróg Miejskich.

Sygnalizację w tym miejscu uruchomiono w ramach modernizacji torowiska tramwajowego, na którą grube pieniądze wyłożyła Unia Europejska. Sygnalizację wyłączono w kwietniu tego roku, aby poprawić program sterujący. Ponownie została włączona 29 października, ale ze względu na korki działała tylko dwa dni. Ostatni raz została uruchomiona 3 listopada, ponieważ urzędnicy mieli nadzieję, że po zakończeniu okresu świątecznego, kiedy ruch był większy, sytuacja na skrzyżowaniu w końcu się ustabilizuje. Ale tak się nie stało.

Kierowcy, piesi i mieszkańcy okolicznych budynków twierdzą, że światła powinny zostać na stałe wyłączone. Z takim wnioskiem do ZDM-u zwrócił się też radny Paweł Napolski.

Jak światła działają, to tworzą się ogromne korki. Stojący w nich kierowcy się denerwują i trąbią. Mam już dosyć tego hałasu. Niech nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby znowu włączać tutaj sygnalizację

- podkreśla pani Maria, która mieszka blisko skrzyżowania.

Przemyslaw Decker

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.