Absolwenci po latach wrócili do ogólniaka

Czytaj dalej
Fot. ZS1
Karolina Rokitnicka

Absolwenci po latach wrócili do ogólniaka

Karolina Rokitnicka

W Liceum Ogólnokształcącym im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu świętowano 70. rocznicę powstania szkoły. Zorganizowano m.in. zjazd absolwentów.

- Na zjazd zapisało się 155 absolwentów. Najstarszym był Henryk Holtz, który ma 86 lat. Najliczniej reprezentowani byli absolwenci z lat 70 i 80. W tym roku pojawiła się także grupa, która zaledwie kilkanaście lat temu skończyła liceum – rocznik 2003 – mówi Małgorzata Chojnacka zaangażowana w prace komitetu organizacyjnego, który zajął się przygotowaniem uroczystości.

Komitet podjął się m.in.. trudu dotarcia do dawnych uczniów. Stowarzyszenie Absolwentów. przekazało kontakty do 1200 osób. Jednak było je zweryfikować. Sporo pracy wymagało ustalenie nazwisk, ponieważ wiele absolwentek je zmieniło po skończeniu szkoły. W prace organizacyjne zaangażowali się członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się mszą w golubskim kościele koncelebrowaną przez księży – absolwentów szkoły. Później odbyła się uroczysta akademia na sali gimnastycznej ZS1. Po niej zorganizowano obiad i spotkania klasowe. Odsłonięto także dwie tablicę - pamiątkową w holu szkoły oraz w jednej z klas poświęconą pamięci zmarłej polonistki Izabeli Jurgielskiej. Wieczorem na sali sportowej odbyła się zabawa przy muzyce.

- W przygotowanie uroczystości zaangażowało się wiele osób. Bardzo dziękujemy za pomoc oraz udział w uroczystości – dodaje Małgorzata Chojnacka.

Na jubileuszu pojawili się zarówno absolwenci, jaki i byli nauczyciele. Nie zabrakło też przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, a także samorządowcy. Na ręce dyrekcji złożyli gratulacje, życzenia, kwiaty oraz upominki. Wśród prezentów był m.in. komputer z drukarką przekazany przez Stowarzyszenie Absolwentów.

- Miłym akcentem były telefony i maile, jakie odbierałam już po uroczystości. Wyrażali radość i wdzięczność, że mieli okazję wrócić do szkoły i spotkać dawnych przyjaciół – mówi Małgorzata Chojnacka.

Szkoła rozpoczęła działalność 24 września 1945 roku, tuż po zakończeniu II wojny światowej. Jednak trudno byłoby zorganizować obchody 70-lecia szkoły jesienią, bo po początek roku szkolnego. Poza tym organizatorzy postanowili, że chcą nadać uroczystości odpowiednią oprawę, dotrzeć do absolwentów. Zdecydowano, że świętowanie jubileuszu odbędzie się w lutym i będzie połączone ze Świętem Szkoły związanym z 12 rocznicą nadania placówce imienia Anny Wazówny.
Zjazdy absolwentów w szkole są organizowane regularnie. Ostatni odbył się pięć lat temu.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.