A tu wciąż ściernisko [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Joanna Pluta

A tu wciąż ściernisko [zdjęcia]

Joanna Pluta

Jest jednak duża szansa, że niedługo skwer u zbiegu Gdańskiej i Śniadeckich w Bydgoszczy zmieni się w piękne miejsce. Kiedy?

Tego na razie nie wiadomo, ale, jak udało nam się ustalić, w tym miejscu za jakiś czas jest planowana poważna inwestycja. I wreszcie ma być tam pięknie.

Do tej pory o tym fragmencie Śródmieścia mówiło się raczej źle. Teren od lat w żaden konkretny sposób niezagospodarowany męczył oczy mieszkańców miasta. Ostatnio stały tam mało estetyczne stragany z ubraniami. W tej chwili już ich nie ma. Jest jednak kolejny problem.

- Ciuchy zniknęły, ale za to odsłonił się okropny teren z popękaną kostką na chodniku i te krzaki kawałek dalej, nieprzycinane chyba od roku - mówi pan Włodzimierz, który odezwał się w tej sprawie do naszej redakcji. - Ja rozumiem, że teren jest prywatny, a nie miejski, ale przecież leży w centrum, przy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Śródmieścia. Przecież coś chyba da się z tym zrobić.

W tej sprawie odezwaliśmy się do plastyka miejskiego. - Z właścicielem terenu, o którym mowa jesteśmy w kontakcie, jest z jego strony wola współpracy - mówi Marek Iwiński. - Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze i wkrótce zajdą tam zmiany, które spotkają się z aprobatą mieszkańców.

Do tego czasu jednak jeszcze trochę. Co zatem z chwastami i krzakami? - Wyślę do właściciela pismo w tej sprawie - odpowiada Marek Iwiński, plastyk miejski. - Myślę, że szybko uda się uporać z tą dziką zielenią.

Do tematu wrócimy.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.