A co z przejściem na ulicy Sikorskiego?

Czytaj dalej
Fot. Paweł Kędzia
PAK

A co z przejściem na ulicy Sikorskiego?

PAK

Rusza akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o wyznaczenie bezpiecznego miejsca dla pieszych na skrzyżowaniu z Okrężną.

Przy okazji artykułu o bezpieczeństwie na przejściu dla pieszych przy SP1, zgłosili się rodzice dzieci z SP2.

Cudem nie było tragedii

- Chciałbym nagłośnić sprawę braku przejścia na ulicy Sikorskiego - mówi Grzegorz Kulaszewski. - Na skrzyżowaniu z ulicą Okrężną rodzice i dzieci przebiegają przez jezdnię. Chyba tylko cudem nie doszło dotychczas do tragedii. Najbliższe przejście znajduje się w okolicach Urzędu Skarbowego, kilkaset metrów od tego miejsca. Logiczne, że nikt nie będzie nadrabiał tyle drogi. Zresztą osiedle na Sikorskiego się rozbudowuje i zasadne wydaje się urządzenie nowego przejścia.

Ulica Sikorskiego stanowi fragment krajowej „piętnastki”. Jednak w bydgoskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad o problemie słyszą po raz pierwszy.

- Nie mieliśmy dotąd takiego wniosku - mówi Tomasz Okoński, rzecznik prasowy GDDKiA w Bydgoszczy. - Jeśli wpłynie do nas oficjalny wniosek o wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych, możemy zrobić wizję lokalną, powołać komisję m.in. z policją itp. I wtedy możemy podjąć ew. decyzję czy można takie przejście zrobić w tym miejscu lub jego okolicach.

Zbierają podpisy

W sprawę zaangażował się radny Tomasz Rzepecki.

- Codziennie widzę jak rodzice z dziećmi przebiegają przez jezdnię - mówi samorządowiec. - Sądziłem, że ktoś już wcześniej pomyślał, żeby urządzić w tym miejscu przejście dla pieszych. Skoro nie było takiego wniosku, to nie ma na co czekać. Zbieramy podpisy i wystąpimy ze stosownym wnioskiem do Generalnej Dyrekcji.

Z przejścia oprócz mieszkańców ul. Sikorskiego korzystają również pracownicy okolicznych zakładów pracy.

Podpisy pod listami poparcia w tej sprawie można składać w sklepie przy ul. Sikorskiego 62, wybranych punktach handlowych oraz w redakcji przy ul. Przykop 49.

Organizatorzy akcji czekają na podpisy do 16 maja. Po tym terminie wniosek wraz z listami trafi do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.

Autor: PAK

PAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.