400 tys. euro dla Carpatair, 481 tys. euro dla BMI Regional, a ostatnio blisko 12 mln zł dla samego lotniska. To tylko część promocyjnych wydatków Portu Lotniczego Lublin i województwa.
Prymas Tysiąclecia oraz niewielka parafia w Strzyżowie to bohaterowie najnowszej książki Zbigniewa Grochowskiego. Toruński historyk za tę publikację dostał wiele cennych podziękowań.
Od początku lutego obowiązują nowe stawki za wywóz śmieci. Wszystko przez podniesienie opłat u odbiorcy śmieci z wysypiska. Gmina Wolsztyn oraz ZM „Obra” na takie podwyżki się jednak nie godzą.
Aeroklub Poznański rozwija swoją działalność na terenie lotniska w Kąkolewie. Jak się okazuje, ożywienie tego miejsca to również spore wyzwania dla lokalnego samorządu.
Nowy plac zabaw powstał dokładnie w miejscu starego. Jego fragment znajduje się jednak dwa metry bliżej, niż pozwalają przepisy...
W tegorocznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział dwa razy więcej uczniów niż rok temu. To wynik reformy edukacji sprzed dwóch lat. Jak mówią dyrektorzy, największym problemem będzie brak odpowiedniej liczby nauczycieli.
Coraz więcej interwencji strażaków, wypadków na drogach i przestępstw - taki fragment obrazu województwa wyłania się z danych policji i straży pożarnej.
W wydaniu specjalnym "Kuriera Porannego" znajduje się m.in. kronika stulecia, galeria sław - 100 postaci na 100-lecie, miasto jak Wieża Babel, poszukiwanie tożsamości miasta, najbardziej wpływowi białostoczanie, wizje przyszłości miasta.
Damian Wolański to jeden z niewielu piłkarzy Rzemieślnika Pilzno, którzy zdecydowali się zostać w klubie po odejściu głównego sponsora, czyli firmy Taurus. - Nowemu zarządowi bardzo zależało, bym został - mówi piłkarz 4-ligowca.
- W tym meczu, to my narzuciliśmy swój styl gry i Zaksa Kędzierzyn-Koźle tego nie wytrzymała - mówi Marcin Możdżonek, siatkarz i kapitan Asseco Resovii po zwycięstwie nad liderem PlusLigi siatkarzy.
Karolina przez swoje zamiłowanie do zakupów musiała rozwieźć się z mężem. Monika zgłosiła się na leczenie, gdy podczas jednej z wyprzedaży zostawiła w sklepie... córeczkę.
Przeworska Kolej Dojazdowa, potencjalnie jedna z największych atrakcji turystycznych w regionie, popada w coraz większą ruinę.
W tym roku po raz pierwszy nie trzeba będzie wypełniać i składać zeznania podatkowego. Nasz PiT i tak trafi do skarbówki, choć na nie wszyscy wyjdą na tym korzystnie.
Prokuratura Rejonowa w Sanoku zdecyduje, czy są podstawy do wszczęcia śledztwa dotyczącego komentarzy, jakie pojawiły się w internecie pod adresem personelu SOR po publikacjach o okolicznościach śmierci 63-letniego pacjenta z Zagórza.
- Jeśli w kogoś wierzę, to w przyszłe, młode pokolenie - mówi Paweł Passini, reżyser teatralny.
Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych prowadzi lubelska Caritas. Potrzebujący mają zapewniony ciepły posiłek, łaźnię oraz mogą skorzystać z usług fryzjerskich czy pierwszej pomocy przedmedycznej.
Kazimierz Dolny może zniknąć z rejestru zabytków. Wszystkim wydaje się to niemożliwe, ale na razie trwa postępowanie ministerstwa kultury. Minister musiał wszcząć formalnie procedurę ze względu na wniosek jednego z mieszkańców.
W miejscowości Trzciniec w powiecie pułtuskim, tuż przy granicy z gminą Karniewo ma zostać wybudowana chlewnia na 12 tys. sztuk trzody. Mieszkańcy Gościejewa i Szwelic protestują.
Do naszej redakcji przyjechał Wojciech Sobotka, który mieszka w Rososzy. Był wyraźnie poruszony tym, co wydarzyło mu się kilka dni wcześniej w miejscowości Mokrylas. Poprosił nas o interwencję.
Rozmowa z Tomaszem Kudlakiem. Pochodzący z Makowa Mazowieckiego 32-letni Tomasz Kudlak jest nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyki 2019 w kategorii Najlepsza Oprawa Graficzna. Jest autorem szaty graficznej płyty Kasi Kowalskiej - „AYA”.
W porównaniu do lat poprzednich nie zmieniło się praktycznie tylko jedno: podział funduszy dla klubów sportowych budzi nadal ogromne emocje. Powód jest jeden, a mianowicie - nie da się dogodzić każdemu. Zawsze jakiś klub będzie niezadowolony z...
Prokuratura oskarżyła dwie osoby o podanie dopalaczy nastolatkom na osiedlu 1000-lecia w Jastrzębiu. Zażyli nowość pod nazwą ABD Fubinaca. Cudem przeżyli. Nagranie monitoringu pokazuje, jakie spustoszenie robią te dopalacze w organizmach młodych...
W Białymstoku trwa festiwal dyplomatyczny. Wśród gości nie brakuje postaci, które nie tylko kreowały polską politykę zagraniczną w ostatnich dekadach, ale też ją realizowały. Zarówno na szczeblu ambasadorskim, jak i konsularnym. Tegoroczna edycja...
Dominika Jackowski, Patryk Jaskulski, Maciej Biskupski i Łukasz Kadłubowski wspólnie złożyli trzy interpelacje, w których wskazują na nieprawidłowości związane z organizacją lekcji religii w szczecińskich szkołach publicznych.
Pościel ze słomianym wzorem zdobyła liczne wyróżnienia z dizajn w tym to najważniejsze, czyli German Design Award.
Rozmowa z dr. Martą Brzozowska, dyrektorką programową IV Festiwalu Dyplomatycznego w Białymstoku.
Szczecin nie może wprowadzić szczepień jako kryterium rekrutacji do żłobków i przedszkoli. Tak twierdzą miejscy prawnicy. Takie kryterium wprowadzono właśnie w Warszawie. Nasi radni zapowiadają dalsze działania.
PŻM będzie miała własną stocznię dzięki restrukturyzacji MSR Gryfia. Odpowiedzialność za prom dla PŻB, który miała dotąd budować Gryfia, teraz weźmie na siebie Stocznia Szczecińska.
O krok bliżej od strajku nauczycieli. Pisma z żądaniami - głównie podniesienia pensji - do dyrektorów szkół skierowały już 23 oddziały oświatowej Solidarności z całego Pomorza, m.in. z Gdańska, Sopotu, Pucka, Wejherowa czy Żukowa.
Zagłębiowski Park Sportowy będzie miał opóźnienie? Oferty jakie zgłosili na budowę tego kompleksu sportowego sporo przewyższają szacunki władz Sosnowca.
Trwa walka pracowników TRW w Częstochowie o podwyżki. W sobotę 16 lutego 2019 podliczono głosy w zakładowym referendum. 97,85 proc. pracowników opowiedziało się za strajkiem. Referendum jest ważne.
Prezydent Torunia obiecał rodzicom dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ekstra zasiłek. Wciąż nie wiadomo, kiedy ruszą wypłaty.
Katowice planują budowę centrum przesiadkowego w ścisłym centrum miasta. Będzie to węzeł „św. Jana” w rejonie skrzyżowania ulic św. Jana - Wojewódzkiej - Dworcowej.
Polska przoduje w Europie pod względem liczby wykonywanych cięć cesarskich. Na Pomorzu statystyki „psują” oddziały, które powinny przyjmować tylko porody fizjologiczne.
Internet nie zapomina - przekonali się o tym bohaterowie filmiku, który po latach trafił do sieci. Tata, kuzyn i mama bawią się, coś paląc. Imprezę obserwuje z leżaczka niemowlę...
Z dr. Dorotą Bąk-Gajdą, psychologiem transportu z Uniwersytetu SWPS, o ostatnich śmiertelnych wypadkach na Pomorzu, rozmawia Dorota Abramowicz
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.