Seniorka z Torunia w tajemnicy przed rodziną od trzech lat opłaca dzieła ojca Rydzyka. - Co robić?! - pyta syn. - Mama jest dorosła - przypomina psycholog Marek Osmański.
Po zakłuciu 41-letniego mężczyzny w przesmyku pomiędzy Gdańską i parkiem Kazimierza Wielkiego powróciła dyskusja o bezpieczeństwie w centrum Bydgoszczy. Gdy czytam padające w niej głosy - że za mało jest patroli straży miejskiej i policji albo że...
Firma Atos, oddział w Bydgoszczy, pozyskała w zeszłym roku nowe pomieszczenia - chodzi o 700 miejsc. Teraz rekrutuje.
Mieszkańcy Bydgoszczy alarmują nas o awariach lamp w mieście. - Po zmroku w ciemnościach nie czujemy się bezpiecznie - mówią i proszą o interwencję.
Tomek Jakimiuk z Siemiatycz odwiedził już m.in. Chiny, Pakistan, Maroko, Turcję i Meksyk. Teraz planuje kolejną podróż - w sobotę wyrusza odkrywać Czarny Ląd.
Pesa nigdy nie mogła narzekać na brak zainteresowania. Teraz oliwy do ognia dolał jej przegrany przetarg na dostawę 213 tramwajów dla Warszawy. Porażka oburzyła polityków PiS.
Dla jednych nowy program TVP to świeże spojrzenie na ludzi w jesieni życia. Dla innych - kolejna próba sprzedawania łatwych rozwiązań w pakiecie z suplementami diety. I infantylizacja dorosłych.
Jeśli podlaski elektorat zmobilizuje się wystarczająco mocno, co najmniej tak samo jak w ostatnich wyborach sejmikowych, to jest nie tylko w stanie przeciwważyć olsztyński, ale też zniwelować bonus, jaki na starcie ma Karol Karski - jako lider...
Wydarzenia z mijającego tygodnia niezbicie dowodzą, że sprawowanie władzy w Polsce nieuchronnie osiąga najwyższe standardy z czasów PRL.
Bimbrownictwo żyje, choć ciągle się zmienia. Zamiast je uregulować i ucywilizować, nasi politycy sami po cichu raczą swoich gości „lokalnym trunkiem”.
Wojewódzka Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Polanowie była pierwszą w sezonie 2019 imprezą w zapasach w stylu wolnym w regionie. W zawodach uczestniczyły dzieci z roczników 2008-2009 oraz młodzicy i młodziczki (roczniki 2005-2007) z dziesięciu...
Koszalin do 2012 roku miał mieć wahadło Foucaulta - konstrukcję, dzięki której można zaobserwować ruch obrotowy Ziemi. Wahadła nie ma do dziś. - Ale się nie poddajemy i cały czas walczymy o to, aby to się udało - mówią przedstawiciele Politechniki...
Parking, który został zaproponowany przez miasto, a budzi tyle emocji, ma być dopuszczony do budowy na placu przy ul. Akademickiej, niedaleko Galerii Emka. A dokładniej - po drugiej stronie Galerii, tuż przy wjeździe z ul. Akademickiej w ul....
To, co my nazywamy „klęskami”, naszych przodków by rozśmieszyło. Jak Wisła wylewała, cały Kraków zamieniał się w morze. Woda zakrywała dachy. Kry niszczyły wszystko. Ludzie masowo ginęli.
Już w marcu powinna rozpocząć się na Lewitynie budowa wodnego placu zabaw, który powstanie na placu w miejscu wyburzonej niedawno restauracji Turkus.
Normalny dla demokracji liberalnej podział władz w Kościele taki normalny nie jest. Biskup ordynariusz jednocześnie jest władzą wykonawczą i sądowniczą. Wzajemna kontrola władz nie wszystkim się podoba. Bez niej jakoś łatwiej i szybciej można...
Przez kilka miesięcy wydawało się, że zarzuty o stosowaniu mobbingu przez ks. Jacka Stryczka wobec pracowników Stowarzyszenia Wiosna to największy problem, jaki mógł spotkać tę organizację. Teraz okazuje się, że jeszcze gorsza może być wewnętrzna...
Minister Anna Zalewska tak dobrze przygotowała reformę edukacji, że w nagrodę jej finał, czyli dwa skumulowane roczniki szturmujące jedne licealne drzwi, obejrzy z Brukseli.
„Jakże pięknie jest żyć i uśmiechu jest wart ten nasz cudowny świat” - śpiewał Jerzy Bożyk. Był legendarnym krakowskim jazzmanem, który do końca na życie patrzył z ciekawością dziecka.
Mężczyźni nie różnią się w tym raczej od kobiet - też lubią - powiedzmy sobie szczerze - poddawać się zabiegom pielęgnacyjnym i upiększającym, szczególnie tym tzw. dedykowanym. Od pół roku istnieje w Koszalinie miejsce przeznaczone tylko dla...
Maria Pakulnis grała u najlepszych reżyserów polskiego kina. W ostatnich latach filmowcy jednak o niej zapomnieli. Teraz powraca w „Planecie singli 3”, a nam opowiada o dzieciństwie, marzeniach o aktorskiej karierze i radzeniu sobie po śmierci męża.
Dariusz spod Krakowa przeżył wstrząs, gdy dowiedział się, że córka miała wypadek samochodowy i leży w szpitalu. Drugi szok był już na miejscu, gdy lekarze powiedzieli mu, że 14-letnia Dorota jest w ciąży.
Wirus AH1N1 wybiera również młodych i zdrowych. A bagatelizowany może wywołać spustoszenia, z których wyjątkowo trudno wyjść obronną ręką – mówi dr n. med. Konstanty Szułdrzyński, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii ze Szpitala...
Mali pacjenci oddziały pediatrycznego w zgierskim szpitalu nie będą sie nudzić. Od dziś mogą korzystać z gier planszoych, których 20 różnych rodzajów zakupiło Starostwo Powiatowe w Zgierzu.
Ferie w Muzeum Miasta Pabianic upłynęły bardzo smakowicie.
Po serii artykułów, opisujących różne aspekty bioróżnorodności województwa łódzkiego, dziś o działalności instytucji, która została powołana m.in. po to, żeby nasze naturalne środowisko zachowało się w jak najlepszym stanie.
Tańczą, śpiewają, grają na instrumentach, malują, produkują filmy. Aż 120 utalentowanych uczniów z woj. podlaskiego odebrało stypendia marszałka.
Pierwszego marca wchodzi w życie program Mama 4 Plus. Gwarantuje minimalną emeryturę dla matek, które urodziły przynajmniej czworo dzieci. Tylko w tym roku na realizację programu rząd przeznaczy ok. 916 mln złotych. Jednych to cieszy, innych mocno...
Znany celebryta przygotowuje się do dwóch nowych ról. W marcu zobaczymy go w telewizyjnym widowisku „Dance, Dance Dance”, a w kwietniu zostanie tatą.
- Dieta NFZ zawiera gotowe jadłospisy oraz wykaz produktów potrzebnych do ich przygotowania. Wszystko po to, by zmniejszyć spożycie cukrów i prowadzić zdrowy tryb życia - mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału NFZ w Zielonej Górze.
14 lutego 2019 roku zmarł w Mławie Rajmund Rutkowski. Żołnierz Brygady Świętokrzyskiej, delegat na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” oraz pierwszy przewodniczący Rady Miasta i Gminy Miastko w latach 1990-1994. Swoim życiorysem mógłby...
14 lutego 2019 roku zmarł w Mławie Rajmund Rutkowski. Żołnierz Brygady Świętokrzyskiej, delegat na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” oraz pierwszy przewodniczący Rady Miasta i Gminy Miastko w latach 1990-1994. Swoim życiorysem mógłby...
Andrzej Kordylas, nowy wójt Damnicy, na początku swojej działalności w gminie przywrócił nocne oświetlenie wsi, bo jego poprzednik w ramach oszczędności wyłączał oświetlenie uliczne między północą a 4 w nocy.
Na przełomie lat 50. i 60. ksiądz Wiktor Markiewicz (proboszcz usteckiej parafii w latach 1957-77) więcej mógł zdziałać z ambony niż władza komunistycznymi nakazami. Jednak i jemu, jak i całym rzeszom księży w Polsce, przyszło z tą władzą się...
Olgierd Łukaszewicz, wybitny polski aktor, w filmie „Jak pies z kotem” wcielił się w rolę Andrzeja Kondratiuka, umierającego brata reżysera filmu Janusza Kondratiuka.
Spakowali torby, pożegnali krewnych i pojechali na Zachód. Do nas. Nie tyle o mieszkanie im chodziło, co o pracę. Znaleźli jednak i etat, i swoje miejsce na ziemi. I dlatego ściągnęli swoje rodziny.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.