W mieście przygranicznym trwają dalsze prace modernizacyjne dróg. A na wsiach lub drogach dojazdowych? Na te mieszkańcy muszą jeszcze poczekać.
Gazony i donice na Placu Słowiańskim już wkrótce przestaną straszyć sterczącymi zeschłymi krzakami, niedopałkami po papierosach, różnego rodzaju śmieciem. Za parę dni pojawią się w nich setki bratków.
Okręgowa Izba Lekarska zaapelowała do marszałka o zmiany personalne w szpitalu wojewódzkim. Powód? Nie tylko zatrudnienie doktor Lindy H. czy „masowe” zwolnienia lekarskie na oddziałach.
Gorzów staje się coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Miasto właśnie szuka wykonawcy do budowy ścieżki od Piłsudskiego po ul. Żwirową. Szykuje też udogodnienia dla tych, co jeżdżą na dwóch kółkach.
Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ wspólnie z zielonogórskim Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „BOKSING” przy okazji Dnia Kobiet zachęcał do regularnego wykonywania badań cytologicznych. Aktywność i zdrowie? To musi iść ze sobą w parze!
Pierwszego kwietnia statki Laguna i Zefir rozpoczną rejsy po Odrze. To wcześniej niż zwykle. Jest wiele nowości, ale bilety zostaną w tej samej cenie.
W grudniu zeszłego roku Feliks Zagrabski skończył 92 lata. W czasie II wojny, w styczniu 1944 r., został wcielony do niemieckiej armii. Kiedy natrafiła się okazja, uciekł do Anglików.
Czy możliwy jest remont dworca autobusowego w Zielonej Górze? Kiedy?
Pogoda sprzyja i lada dzień mogłyby rozpocząć się remonty ulic w Grudziądzu. Ale nie ruszą, bo nie dość, że nie ogłoszono przetargów, to zmieniane są projekty.
Wiadomo, kto - w myśl projektu - ma mieć prawo do trzynastej emerytury. Wśród uprawnionych nie wymienia się kobiet z emeryturą matczyną. Ministerstwo pracy opublikowało projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu dla emerytów i rencistów
"Saniko" zainwestowało w inteligentną zamiatarkę 300 plus. A do tego ciągnik. "Wodociągi" kupują nowoczesny samochód do czyszczenia i konserwacji kanalizacji sanitarnej. A to nie koniec zakupów.
Dobra koniunktura gospodarcza nie przyczyniła się do wzrostu liczby milionerów w powiecie inowrocławskim. Z ostatnich zeznań podatkowych wynika, że siedmiocyfrowym dochodem pochwaliło się 67 osób, o sześć mniej w stosunku do poprzedniego...
Wykolejenie cystern z chlorem ujawniło wiele zaskakujących faktów. - Nie informowano w ogóle władz o przewożeniu niebezpiecznych ładunków przez Białystok.
Lublinianie zadecydują w niedzielę, kto będzie ich reprezentował w radach dzielnic przez następne cztery lata. Wybory do tego samorządu nie odbędą się jednak we wszystkich obwodach na terenie miasta.
W czasach globalizacji wracamy do korzeni. W Toruniu prężnie działa grupa zafascynowana folklorem Kujaw. W Bydgoszczy 14 marca rozpoczyna się Ethniesy, czyli Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej.
W piątek informowaliśmy o proteście mieszkańców Okalewa, którzy domagają się naprawy drogi nr 563. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wyjaśnia, że remont będzie, ale wciąż trwają prace nad dokumentacją.
Po pierwszych spektakularnych sukcesach w 2008 roku na kolejne przyszło Pawłowi Wojciechowskiemu długo czekać. Leczył kontuzje. Opowiada, jak cenne były to lekcje. Zwycięża dzięki swojej wytrwałości, cierpliwości, trenerowi, ale i innym ludziom,...
- Śpiewam o tym, co u mnie słychać. Nie chcę na siłę pisać utworów zaangażowanych społecznie. Mnie interesuje miłość, życie, przemijanie. Mam pisać otym, że jest mi źle, bo mam sławę i pieniądze? - mówi Paweł Domagała, aktor i muzyk, który...
Wciąż jest uznana za zaginioną, choć proces jej męża właśnie się zakończył. Marek G., były policjant z Sosnowca, w procesie poszlakowym został uznany winnym zabójstwa Anny, swojej żony. Nie przyznał się do winy. Obrońcy Marka G. po wyjściu z sali...
Na początku masz świetną pracę, czujesz satysfakcję i endorfiny. Później przychodzi lepsze życie, drugi kredyt i kolejne dobrze płatne dyżury. Czwarta kawa, trzeci Red Bull, a dalej efedryna. Czujesz moc, a później padasz. Wtedy uświadamiasz...
Są waleczne i zawzięte, a na murawie zawsze zostawiają serce. Stan żeńskiego futbolu w Polsce pozostawia jednak wiele do życzenia. - Niejednokrotnie bywa tak, że pomimo zaplanowanego treningu, to my musimy ustąpić i zwolnić boisko drużynie męskiej...
W grupie jest ich blisko 20. Każdy ma własny styl, ale pracują jako kolektyw. W ciągu dwóch lat ozdobili kilkanaście punktów w Opolu, zaczęli też pracować we wnętrzach budynków oraz poza miastem. - Walczymy z szarością - mówią członkowie grupy Murki.
Doktor Paweł Wolańczyk z Muzeum Historii Kielc o pierwszych wyborach do rady miasta Kielc 9 marca 1919 roku.
Lata mijają, a literatura Małgorzaty Musierowicz wciąż cieszy się ogromną popularnością. Mistrzyni książek dla dzieci i młodzieży oraz autorka słynnego cyklu powieści „Jeżycjada” właśnie zwyciężyła w największym plebiscycie literackim w Polsce....
Znany lokalny deweloper Euro Styl szykuje się do rozpoczęcia zabudowy fragmentu terenów postoczniowych, na których kiedyś ma powstać nowa gdańska dzielnica - tzw. Młode Miasto. Plany zaakceptował Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Z pewnym...
Awantury przeniosły się ze stadionów do lasów, dyskotek, na osiedla. Grupy chuliganów stały się tak silne, że państwo rzuciło do walki z nimi CBŚP i antyterrorystów.
Jeżeli miałabym się wycofać z aktywności w obronie praworządności tylko dlatego, że zastępca rzecznika dyscyplinarnego wystosował do mnie pismo, to chyba faktycznie nie byłabym godna pełnienia urzędu sędziego - mówi Dorota Zabłudowska, sędzia Sądu...
O projekcie przekopu Mierzei Wiślanej rozmawiamy z Robertem Zielińskim, wójtem gminy Sztutowo.
Społeczny Komitet Budowy Pomnika ks. Jankowskiego, w piątek rano, na własną rękę zdemontował monument. To ich reakcja na przyjętą w czwartek uchwałę Rady Miasta Gdańska, która do rozbiórki pomnika upoważniała prezydent miasta.
Najgłośniejsza wystawa tego tygodnia, a może nawet całego sezonu? Oczywiście wielka prezentacja twórczości Mariny Abramović w Centrum Sztuki Współczesnej. Rzecz jest wyjątkowa, bo duże, monograficzne wystawy gwiazd z absolutnego topu współczesnej...
Dr Weronika Król-Dybowska nie kryje, że bardzo często spotykała się z opinią, że blondynka musi być pusta, głupia. Kiedy zaczynała pracę jako adwokat, irytowało ją to. A jednocześnie mobilizowało do walki o swoją zawodową pozycję.
Porodówka z Chełmna walczy o rodzące z Torunia i okolic. Uruchomiła baby-busa, który zbierze ciężarną z Torunia na swój oddział.
Bydgoszczanie znów okazali się hojni. Podczas tegorocznego 27. już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebraliśmy prawie 583,5 tys. zł.
Imkop, główny podwykonawca włoskiej firmy Impresa Pizzarotti na budowie odcinka drogi S5 Białe Błota - Szubin, dostał od Włochów informację, że w poniedziałek ma się stawić do pracy.
Jednym z najmilszych wspomnień dzieciństwa są moje niedzielne wyprawy z ojcem pod halę. Ci, co wiedzą, gdzie hala - super, innych niech pochłonie piekło niewiedzy.
Choć za młodu była zakompleksioną nastolatką, z czasem wyrosła na prawdziwą piękność. Nie miała jednak szczęścia do mężczyzn: pierwszego ona zostawiła, a drugi zostawił ją. Kiedy dzieci dorosły i wyszły z domu, poczuła się samotna.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.