Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

80 lat Wisły Grudziądz rosnącej w siłę

Puchary odbierają (od lewej) kuzyni: Filip i Bartosz Leszczyńscy.  Wręcza trener Wisły, Krzysztof Zieliński. Fot. Maryla Rzeszut Puchary odbierają (od lewej) kuzyni: Filip i Bartosz Leszczyńscy. Wręcza trener Wisły, Krzysztof Zieliński.
Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Jubileusz KW Wisła obchodziła w marinie. W gronie wioślarzy, ich rodziców, władz i przyjaciół z kubów regionu: Torunia, Kruszwicy i Bydgoszczy.

Prezes KW Wisła Henryk Wichrowski, pochwalił się czołówką wioślarzy klubu. Przyznał im puchary za wyniki w 2015 r.

Marta Wieliczko, startująca w reprezentacji Polski, odebrała puchar m.in. za złoty medal młodzieżowych mistrzostw świata w „4” podwójnej i dwa brązowe: młodzieżowych mist-zostw Polski oraz długodystansowych MP seniorów.

Konrad Wojewodzic - za srebro mistrzostw Polski seniorów w „2” i godne reprezentowanie Polski w mistrzostwach świata i Europy oraz zawodach Pucharu Świata. Paulina Chojnacka i Roksana Jakubowska w reprezentacyjnej „4” podwójnej juniorek wywalczyły brąz i złoto w międzynarodowych regatach Coupe de la Jeunesse we Francji. Katarzyna Malinowska zdobyła zaś srebro w „1”. Jakubowska i Chojnacka walczyły też złoto w „2”podwójnej MP juniorów oraz złoto w „4” podwójnej MP Juniorów. Są także złotymi medalistkami długodystansowych MP oraz zainkasowały srebro i brąz w „4” podwójnej podczas Pucharu Młodzieży na Węgrzech.

Brązowe medale w „4” podwójnej wywalczyli Mariusz Bartkowski, Mariusz Skowroński, Maksymilian Tomaszewski w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i 4. miejsce w mistrzostwach Polski młodzików. Konrad Edwartowski też odebrał puchar za brąz w „4” podwójnej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz srebrny medal w „2” podwójnej MP juniorów.

Kuzyni: Filip i Bartosz Leszczyńscy zdobyli srebrny medal w „2” podwójnej podczas mistrzostw Polski w sprincie. Także Damian Kukla i Bartłomiej Grochowski odebrali puchary za złote medale w długodystansowych MP (w „2”) i srebrny w MP juniorów („2” podwójna).

Jessika Sobocińska i Aleksandra Podlaska wywalczyły srebro w „2” podwójnej MP i złoto w „8”. Także srebro w „2” na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików.

- Wspierają nas darczyńcy, życzliwe władze miasta i województwa. Świetna kadra trenerska wykonuje znakomitą pracę z zawodnikami - mówił Henryk Wichrowski. - Kwitnie współpraca z Gimnazjum nr 6, gdzie są klasy sportowe.

Mateusz Wilangowski, brązowy medalista mistrzostw świata seniorów w „8” z 2014 r nie dotarł. Jest na zgrupowaniu kadry Polski w Zakopanem. - Zdobywacie tyle medali w zawodach mistrzowskich, że przestaliście je już liczyć! -mówił Robert Malinowski, prezydent Grudziądza. - Życzę sukcesów i dużo zdrowia zawodnikom, by mogli trenować i zdobywać medale, a ci najlepsi wystartowali na olimpiadzie.

Henryk Boś wiceprezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i szef klubu AZS-UMK: - Wisła ma jedną z najlepszych baz w Polsce.

Maryla Rzeszut maryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.