Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

6 testów przejdzie GKM Grudziądz [wideo]

Jak w tym sezonie spisywać się będzie Tomasz Gollob, kapitan MRGARDEN GKM (w czerwonym kasku)? Fot. Paweł Skraba Jak w tym sezonie spisywać się będzie Tomasz Gollob, kapitan MRGARDEN GKM (w czerwonym kasku)?
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Już znamy terminy sparingów punktowanych MRGARDEN GKM. Pierwszy - 19 marca w Toruniu, a rewanż w Grudziądzu - 20 marca.

Pierwszych emocji żużlowych w tym sezonie dostarczą treningi punktowane. Zaplanowane zostały przezornie, w drugiej połowie marca.

Drużyna MRGARDEN GKM pojedzie do Torunia 19 marca, gdzie zmierzy się z KS Get Well Toruń. 20 marca na torze w Grudziądzu zaplanowane jest spotkanie rewanżowe.

Po sprawdzianie z drużyną toruńską MRGARDEN GKM spotka się na testach z GKŻ Wybrzeżem Gdańsk. Podopieczni trenera Roberta Kempińskiego pojadą do Gdańska 24 marca. Rewanż w Grudziądzu - 25 marca.

Pierwszy mecz ligowy w Grudziądzu odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia (z Unią Tarnów). Tydzień później grudziądzanie pojadą do Gorzowa Wielkopolskiego, na spotkanie z brązowym medalistą drużynowych mistrzostw Polski.

Krótko przed rozpoczęciem rozgrywek w PGE Ekstralidze zawodnicy MRGARDEN GKM sprawdzą się z drużyną ZKŻ Falubaz Zielona Góra.2 kwietnia (sobota) na torze w Grudziądzu rozegrany zostanie sparing z ekipą ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Na drugi dzień, 3 kwietnia grudziądzanie pojadą do grodu Bachusa na rewanż.

Zaplanowane terminy będą obowiązywały, jeżeli nie przeszkodzi pogoda. Pierwsze 2 kolejki w PGE Ekstralidze transmitowane będą na żywo w platformie NC+ .

Kiedy można spodziewać się prezentacji drużyny MRGARDEN GKM?

- Nie przygotowujemy jakiejś specjalnej, oddzielnej ceremonii. Trudno byłoby ściągnąć do Grudziądza na jeden termin wszystkich zawodników, zwłaszcza obcokrajowców - wyjaśnia Zdzisław Cichoracki z rady nadzorczej MRGARDEN GKM SA. -Prezentację drużyny zorganizujemy przed którymś ze sparingów, gdy będzie cały skład.

GKM nie wzmocnił formacji juniorskiej tak, jak chciał. - Staraliśmy się bardzo o Krystiana Rempałę, syna Jacka, który kiedyś jeździł w GKM.- przyznaje Robert Kempiński, trener. - Jednak on zdecydował się na Tarnów. Tam ma bliżej. Barierą nie były finanse. Szkoda. W tej sytuacji mocniej wesprzemy tych juniorów, których mamy.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.