56. Baza Lotnicza zaprasza nas na piknik śmigłowcowy

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

56. Baza Lotnicza zaprasza nas na piknik śmigłowcowy

Dominik Fijałkowski

Nad naszymi głowami przelecą odrzutowce F-16, MiG-29 i Su-22. Zaprezentują się lotnicze grupy akrobacyjne - „Orlik” i „Żelazny”.

Czeka nas sobota (21 maja) pełna lotniczych atrakcji. Uświetnią one obchody święta 56. Bazy Lotniczej wchodzącej w skład 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu.

Wojskowe lotnisko w pod-inowrocławskim Latkowie otwarte zostanie dla zwiedzających już o godz. 8.30. Przed południem odbędą się oficjalne obchody święta.

- Rozpoczniemy mszą w intencji żołnierzy i pracowników wojska, która odprawiona zostanie w hangarze lekkim na lotnisku. Po niej, o godzinie 10, odbędzie się uroczysty apel, a następnie rozpocznie się 4. Kujawski Piknik Śmigłowcowy - informuje mjr Marek Pawlak, oficer prasowy 56. BLot.

Będzie się działo w powietrzu i na ziemi

Najatrakcyjniejsze będą z pewnością pokazy pilotażu. W powietrzu zobaczymy odrzutowce: F-16, Su-22 i MiG-29. Zaprezentują się zespoły: śmigłowców Mi-24 oraz akrobacyjne „Orlik” i „Żelazny”.

Ponadto będzie okazja zobaczyć samoloty i śmigłowce: M-28 Bryza, C-295 Casa, Mi-24, Mi-2, W3-PL, SH-2G, AH-64 Apache, UH-60 Blackhawk, EC-135 oraz sprzęt aeroklubów: kujawskiego, bydgoskiego i pomorskiego. Nie zabraknie pojazdów Wojsk Lądowych takich jak: Leopard 2, PT-91 Twardy, Rosomak, Dana i wiele innych.

Zagrają zespoły i orkiestra

- Przygotowaliśmy też wiele atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. Jako, że formuła pikniku rodzinnego zobowiązuję, centralnym miejscem będzie scena, na której zobaczymy Orkiestrę Garnizonu Siedlce, zespół Eleanor Gray, zespoły z Kujawskiego Centrum Kultury, Klubu 56. BLot i wiele innych. Przed sceną odbywać się będą zabawy i konkursy dla dzieci - dodaje major Pawlak.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.