„500 Plus” - druki będą lada dzień

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

„500 Plus” - druki będą lada dzień

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

- Z dużym prawdopodobieństwem już jutro będzie wiadomo, kiedy i gdzie będą wyłożone druki do wypełnienia w programie „Rodzina 500 Plus” - mówi Piotr Grudziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku.

Druk będzie dostępny w formie papierowej, tak jak do tej pory miało to miejsce z innymi dokumentami potrzebnymi do otrzymania pomocy społecznej. Można go będzie także pobrać w wersji elektronicznej ze strony internetowej MOPR. Według szacunków, w naszym mieście program obejmie 10,5 tys. osób do osiemnastu lat, czyli niespełna 8 tysięcy rodzin.

- Dziś nasi pracownicy są na szkoleniu w Warszawie - mówi dyrektor Grudziński. - Pomieszczenia, w których będą obsługiwani uczestnicy projektu, są w trakcie remontu. Przygotowujemy się też do wdrożenia nowego systemu informatycznego. W obsługę projektu będą zaangażowani - poza pracownikami MOPR - także stażyści. To praktyka od kilku lat stosowana w tej placówce.

- Na razie nie mamy jeszcze na koncie pieniędzy na wypłaty „500 Plus” - mówi Piotr Grudziński. - Przed nami wyzwanie, ale jesteśmy przygotowani na przyjęcie fali naszych interesantów. Wiemy, że pierwsze dni w kwietniu będą ciężkie, choć być może wiele osób zdecyduje się na przesłanie wniosków drogą elektroniczną lub pocztą. Liczymy na to!

Zdaniem dyrektora Grudzińskiego, takie rozwiązanie rozładowałoby kolejki.

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.