990-1945. W roku 1702 do Krakowa wkraczają Szwedzi. To jedna z wielu okupacji, jakich miasto doznało w swoich dziejach. Zajmowali je i łupili Czesi, Tatarzy, Szwedzi, Siedmiogrodzianie, Rosjanie, Niemcy...
Sześćset metrów kwadratowych będzie miał park wodny, którego budowę zaplanowano przy ul. Staszica w Ciechocinku. W tym roku powstanie dokumentacja.
Starostwo Powiatowe w Żninie wzbogaciło się o nowe auto. To skoda superb rocznik 2016. Kosztowała, z upustem, prawie 92 tys. złotych.
Zakończyła się akcja charytatywna, której celem była pomoc poszkodowanemu w wypadku samochodowym Tomkowi Kozłowskiemu.
Blisko punktów w 20. kolejce były nasze ekipy. LKS i Borowiak prowadziły z rywalami do przerwy, ale ostatecznie z parkietu schodziły pokonane.
W Mostkach modernizują drogę od kościoła do bramy byłego PGR
Szkoła w Gościmcu nie trafi do stowarzyszenia, a fundusz sołecki przetrwa. Ale nie będzie też oszczędności potrzebnych na remonty dróg.
Mało kto dziś pamięta, że w Kargowej kiedyś żyło wielu Żydów. Mieli też swój cmentarz, tuż za miastem, schowany w lesie.
Czy oprócz radnych zasiadających w magistracie, będziemy mieć reprezentantów także na osiedlu? Zanim urzędnicy zapytają, czy w ogóle chcemy utworzenia rad, wyjaśnią na czym one polegają.
W teatrze spektakl dla dorosłych „Trzy świnki”. A w kinie filmy dla koneserów oraz transmisja Ligi Mistrzów. Sprawdź, gdzie jeszcze warto się wybrać.
- Uważam, że zachowanie lekarza naraziło syna na utratę zdrowia, a nawet życia - mówi Sylwester Sitkowski, ojciec 18-letniego Wojtka.
O tym jak świętowano Dzień Kobiet kiedyś, a jak świętujemy dziś rozmawiamy z Urszulą Stafecką z Letnicy, która 35 lat przepracowała w zielonogórskim Polmosie.
30 mln zł może kosztować obwodnica naszego miasta i nowy most na Obrze. To będzie największa inwestycja w historii Międzyrzecza.
W ciągu 14 lat przez konkurs przewinęło się tysiąc uczniów z lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Oto laureaci tegorocznej edycji.
O tym m.in. piszemy w dzisiejszym wydaniu Gazety Lubuskiej Plus:
Poprawa życia Polaków, ograniczenie biedy to najważniejsze zadania do realizacji - mówił w czasie inauguracji sesji NRR prezydent Andrzej Duda
Brak porozumienia w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Pomimo protestów PiS trybunał oceni zgodność z konstytucją nowelizacji ustawy o TK.
- To był nieprzyjazny dotyk. Wstydziłem się - tak Konrad opisywał czyny, jakich miał dopuścić się względem niego Paweł Ł. oskarżony o pedofilię.
Bez pieniędzy z resortu będą sobie musiały poradzić m.in. takie instytucje jak Teatr Polski w Bydgoszczy, toruński Teatr Impresaryjny i MCK.
Pojawiły się plany przeniesienia Izby Celnej z Torunia do Bydgoszczy. Pod znakiem zapytania jest też los bydgoskiej delegatury CBA.
Postępy w nauce są tak duże, że gwarantują wyleczenie w przyszłości wielu rzadkich chorób. O chorobach rzadkich, ich trudnym rozpoznaniu mówi profesor Anna Latos-Bieleńska, kierownik Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w...
Polska gospodarka lepiej by się rozwijała, gdyby przedsiębiorcy bardziej sobie ufali. To tylko jeden z wielu wniosków wczorajszego forum.
- Żona jest wściekła, w firmie najem się wstydu. Wszyscy myślą, że nabrałem kredytów i teraz mam na głowie komornika - mówi pan Jan.
Rozmowa z prof. Rafałem Chwedorukiem, politologiem z Uniwersytetu Warszawskiego, o krajobrazie po wyborczej bitwie na Podlasiu.
Kto dziesięć lat temu zapłacił 500 zł za wydanie karty pojazdu, może jeszcze odzyskać nadpłacone pieniądze. Ale ma na to czas jedynie do 14 kwietnia.
- W tym roku liczę po cichu szczególnie na Brązowy Kask - zdradził Alex Zgardziński. Żużlowiec ekantor.pl Falubazu mówił też o przygotowaniach.
Zwycięstwo z Widzewem poprawiło nastroje w KSSSE_AZS_PWSZ_Gorzów. Akademiczki na nowo uwierzyły, że mogą walczyć jak równe z równymi.
Krzysztof Bartczak z halowych mistrzostw Polski przywiózł srebro, a Michalina Kwaśniewska - brąz. Oboje trenują pod okiem Jerzego Walczaka.
Warszawa. Mokotów. Willa przy ulicy Kazimierzowskiej. Schowana za kilkudziesięcioletnimi lipami, wciśnięta między bloki powstałe na początku lat sześćdziesiątych. Ciasno, ale gdy przyjrzeć się kilkupiętrowej budowli robi wrażenie.
Butelki, papiery, śmieci, zniszczone ogrodzenie. Tak wygląda te-ren wokół „Ruskiego stawu”. Właściciel: - To miejsce się zmieni.
Potężna inwestycja, związana z budową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie trzech gmin, została już zakończona.
Wczoraj w tym miejscu red. Adam Willma przekonywał, że nie napisze już o oponie prezydenckiej limuzyny. I ja miałem taki zamiar, ale się nie udało, bo zalewani jesteśmy lawiną głupot.
21 marca w LO po raz drugi odbędzie się akcja, poczas której będą rejestrowani potencjalni dawcy szpiku. Zgłoś się, może komuś uratujesz życie!
Pierwsza edycja Sławskiego Forum Kobiet Aktywnych przeszło do historii. Było ciekawie i rodzinnie, a organizatorzy już myślą o powtórce!
24 studentów prawa UMK w Toruniu prawdopodobnie handlowało miejscami na fakultetach. Na wyjaśnienie czeka też sprawa dziekana tego wydziału.
Tylko niesprzyjająca pogoda spowolniła napływ uchodźców do Europy. To się zmieni na wiosnę, jeśli Turcja nie podejmie dobrych kroków
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.