Bartosz Gubernat

300 milionów złotych zostanie wydane na rzeszowski dworzec i jego okolice. Zobacz na co

Według koncepcji przygotowanej przez ZTM, plac przed dworcem ma być w całości przeznaczony dla pieszych. Parking zostanie przeniesiony pod ziemię. Autobusy Fot. Archiwum ZTM Rzeszów Według koncepcji przygotowanej przez ZTM, plac przed dworcem ma być w całości przeznaczony dla pieszych. Parking zostanie przeniesiony pod ziemię. Autobusy MPK będą się zatrzymywać i ładować baterie od strony ulicy Grottgera
Bartosz Gubernat

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne ma być gotowe do 2021 roku. W jednym miejscu spotkają się tu transport kolejowy i autobusowy. Ruch pieszy w dużej części zostanie przeniesiony pod ziemię.

RCK to jeden z kluczowych projektów mających na celu usprawnienie komunikacji w mieście i okolicy. W największym uproszczeniu, to inwestycje w rejonie dworców kolejowego i autobusowego, które mają zaowocować powstaniem jednego węzła autobusowo-kolejowego. Pomysłów na jego budowę przedstawiono do tej pory kilka, ale dopiero teraz inwestycja nabrała wyraźnych kształtów i dzięki unijnemu dofinansowaniu zostanie zrealizowana do 2020 roku.

W dalszej części przeczytasz:

  • z jakich powodów na razie nie uczestniczy w realizacji projektu PKS
  • jak zostanie przebudowany dworzec główny
  • jakie są plany dotyczące części handlowo-usługowej
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Gubernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.