Aleksandra Pasis

3 miliony dla grudziądzkiego szpitala. Radni byli na „tak”

W sumie od początku roku z budżetu miasta na pokrycie długów szpitala  poszło już 9,5 mln zł. Fot. archiwum Polska Press W sumie od początku roku z budżetu miasta na pokrycie długów szpitala poszło już 9,5 mln zł.
Aleksandra Pasis

To kolejna pula z budżetu miasta na pokrycie długu lecznicy. Wciąż nie wiadomo kto zostanie nowym prezesem spółki GIM.

Uchwała w sprawie przekazania 3 milionów zł z budżetu miasta do spółki Grudziądzkie Inwestycje Medyczne wzbudziła - podobnie jak na wcześniejszych obradach komisji - na wczorajszej sesji rady miejskiej spore kontrowersje. Ostatecznie 12 radnych było na „tak”, 9 „przeciw”, a 2 wstrzymało się od głosu.

Chodzi o to, że szpital nie spłacił długu GIM-owi - m.in. za dzierżawę pomieszczeń - a co za tym idzie GIM nie ma pieniędzy na zapłatę wierzycielowi - Siemens Finance.

Czy jest szansa na pieniądze od marszałka na spłatę długu grudziądzkiego szpitala? O jakiej kwocie mowa? Jakie jeszcze możliwości zmniejszenia długu lecznicy są rozważane? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Pomorskiej online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.