3 Maja znowu może być dobrym adresem

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Justyna Trawczyńska

3 Maja znowu może być dobrym adresem

Justyna Trawczyńska

Włocławski ratusz chce ożywić deptak wznosząc przy nim budynek urzędu.

Zgodnie z planami prezydenta Marka Wojtkowskiego, na rogu ulic 3 Maja i Tumskiej ma powstać budynek administracyjny. Pomysł prezydenta budzi kontrowersje. Między innymi radni Prawa i Sprawiedliwości liczą, że włodarz zmieni zdanie i powstaną w tym miejscu mieszkania czynszowe.

Pomysł prezydenta ma zwolenników

Marek Wojtkowski uważa, że budynek administracji ożywi tę część miasta, dlatego ze swojego pomysłu nie chce się wycofać. Na przygotowanie dokumentacji zabezpieczone zostały nawet pieniądze w budżecie miasta na 2016 rok. Pomysł włodarza gorąco wspiera Anna Glonek, dyrektor Lokalnego Zrzeszenia Właścicieli Nieruchomości we Włocławku.

- Pomysł powstania w tym miejscu jest doskonały - przyznaje kobieta. - Jestem nim zachwycona. Daje to szanse sprawić, że ulica 3 Maja będzie znów gorącym adresem.

Lokalne Zrzeszenie Właścicieli Nieruchomości już odnotowało zainteresowanie tymi rejonami. Udało się nawet wydzierżawić jeden z lokali, przy ul. 3 Maja 1, czyli naprzeciwko przyszłego budynku urzędu miasta. Coraz więcej przedsiębiorców pyta o nieruchomości na 3 Maja.

- Powstanie mieszkań w tym miejscu nie jest dobrym pomysłem - dodaje Anna Glonek. - Nie jestem pewna, czy włocławianie będą chcieli mieszkać w tej okolicy.

Urząd miasta czy mieszkania czynszowe?

Nieco mniej optymistycznie do tego pomysłu podchodzi Mariusz Bednarek ze Stowarzyszania Starówka. Jego zdaniem, dobrze, że coś powstanie w tym miejscu, jednak nie jest pewny, czy powinien to być budynek urzędu miasta. Poza tym narożnikiem warto byłoby zadbać o ul. Tumską. - Z tego, co wiem, to właściciele kamienic z numerami 9, 11 i 13 są gotowi sprzedać je - mówi Mariusz Bednarek. - Warto, aby ktoś w urzędzie poszukał inwestorów dla tych kamienic. To znacznie poprawi wygląd tej okolicy, ale i zachęci przedsiębiorców. Co do planów dotyczących powstania w tym miejscu kolejnego budynku administracji, Mariusz Bednarek obawia się między innymi problemów chociażby z parkingiem. - Przy Tumskiej 1 jest plac, idealny na parking - mówi Anna Glonek.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.