Taką koncepcję zaczęły lansować PKP.
Stan powietrza w Rzeszowie się pogarsza. W przyszłym roku mają ruszyć dopłaty do wymiany pieców. Przybędzie też kontroli domów.
PKP potwierdziło, że przygotowują projekt ratowania wieży ciśnień na stacji Trzebież Szczeciński. Czekamy do przyszłego roku.
Szczyt Mnicha od początku pobudzał fantazję pierwszych eksploratorów Tatr. Skąd ta nazwa? A Najmłodszy ze zdobywców Mnicha miał siedem lat, najstarszy osiemdziesiąt siedem.
Niedawno rozstała się z mężem i przeżyła śmierć ojca. Trudne chwile pomógł jej przetrwać mały syn. Dopiero teraz aktorka powraca na plan.
Grzegorz Opaliński był asystentem Leszka Ojrzyńskiego w Koronie Kielce, Podbeskidziu i Górniku Zabrze. - Liczę, że jeszcze wrócę do ekstraklasy - mówi.
Rok 2009 obchodzono w Dębicy jako „Rok Rodziny”. Decyzją burmistrza Pawła Wolickiego rodzice dzieci, które przychodziły na świat, dostawali wózki, foteliki, wyprawki. Rok później grupa radnych wysłała do prokuratury pismo, że Wolicki popełnił...
36-latek z Bochni zdobył ósmy z dziewięciu szczytów rozszerzonej wersji „Korony Ziemi”. A Na przełomie kwietnia i maja Bochnianin razem ze swoją partnerka planuje wejść na Mount Everest.
Podczas dyżuru gościliśmy Jarosława Brzozowskiego, Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Białymstoku. Odpowiadał na wiele pytań naszych Czytelników.
Gmina Dolice dołożyła się do zakupu nowego radiowozu, który będzie służył funkcjonariuszom policji z posterunku na jej terenie.
Niesłowni, humorzaści, zachowują się, jakby robili łaskę - taki obraz właścicieli mieszkań wyłania się po historii, jaką opisaliśmy w Magazynie dwa tygodnie temu. Dziś to im oddajemy głos. Jak właściciele mieszkań odbierają najemców?
- Dlaczego ciężki sprzęt jeździ ulicą Szpilewskiego, kiedy deweloper wybudował własną drogę na budowę - pyta czytelnik.
Wszystkich nas nie zakleisz - z takim transparentem pikietowali pracownicy szpitala domagający się odejścia prezesa Sapińskiego.
- Na początku ciężko się było przyzwyczaić do dużego miasta, ale jest fajnie - mówi sanoczanin Marek Strzyżowski, reprezentacyjny hokeista GKS-u Katowice.
Ksiądz z wytatuowanym herbem na ramieniu, przedszkolanka z czaszką na szyi, bankierka z kolczykiem w brwi. Odważne tatuaże są coraz bardziej popularne. Czy trwałe malunki na ciele i kolczyki w nietypowych miejscach odstraszają pracodawców?
Co założyć na wigilię w rodzinnym gronie, a co na formalne spotkanie w firmie? Podpowiada Augustyna Nowacka, magister sztuki, projektant ubioru, stylista, kostiumograf.
Spokojnie, to tylko szacunkowe wyliczenia prezydenta Słupska.
Sąd Okręgowy w Słupsku rozpozna sprawę Kacpra S., który pod wpływem alkoholu i marihuany ranił nożem funkcjonariusza.
Oskarżenie było absurdalne: z łomem w ręku szarżowała na ZOMO. Przez 36 dni siedziała zamknięta w ośrodku odosobnienia. O dramatycznych przeżyciach Joanny Nitkiewicz-Powichrowskiej z Białegostoku pisaliśmy osiem lat temu przy okazji wystawy IPN...
Apel do rządu o umieszczenie trasy w planie rozwoju sieci drogowej Polski na lata 2014-2023.
Pani Joanna sama musiała dojechać do szpitala, po tym jak zaatakował oraz pogryzł ją pies.
Pani Eliza opowiada, że pracownica sklepu zapakowała jej żywą rybę do zwykłej reklamówki, pozbawiając ją tym samym dostępu do wody.
Połączenia transportowe i szybkie dostarczenie towaru klientom mają znaczenie dla każdej firmy.
Jeszcze kilkanaście lat temu przechodząc obok ul. Warszawskiej 39 mijało się drewniany płot z furtką oraz murowany parterowy domek na wysokim fundamencie. Była to stróżówka pilnująca wejścia na teren rozległej posesji, na której od 1889 r....
Nauka. Jaka jest prawdziwa moc nadajników telefonii komórkowej i czy zagrażają one zdrowiu? Na te pytania odpowiedzą naukowcy w ramach pionierskich w naszej części Europy badań, które wystartowały w Krakowie i Rzeszowie. Ważną rolę odegrają w nich...
Zatrudnienie. Polski rynek pracy kurczy się o 50 tys. osób rocznie. Niebawem będzie to ponad 100 tys. rocznie. Co robić?
Najlepsze warunki na Pomorzu mamy dla nowych technologii, słabiej jest w usługach i przemyśle. Tak wynika z raportu pt. „Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2016”.
O tym, że warto pomagać innym, mówi Eleonora Rudnik, sopocka aktywistka z Fundacji św. Antoniego
Z Bogdanem Borusewiczem, senatorem PO, wicemarszałkiem Senatu, rozmawia Jarosław Zalesiński.
We wtorek, 20.12.2016 r. w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się premiera wodewilu „Prawdziwa historia śmiechu”. Widownia zrywała boki. Dominowały interpretacje nieśmiertelnych przebojów amerykańskich, znanych powszechnie z musicali i z estradowych...
Żegluga morska staje się coraz bardziej ekologiczna. Nie tylko armatorzy przebudowują statki. Także porty wdrażają nowe rozwiązania, mniej uciążliwe dla miast.
W usługach biznesowych coraz częściej doceniane są umiejętności i doświadczenie starszych.
Czteroletni Eliasz w Gdańsku spędził ponad połowę życia. Z matką - Rosjanką i ojcem - Ukraińcem wyjechał z owładniętego wojną obwodu donieckiego. Pani Julia i jej mąż, Sasza przez 2,5 roku od zera nauczyli się języka i ułożyli sobie życie na...
Ostatnie tygodnie i dni przed świętami Bożego Narodzenia to czas masowego pomagania innym. Niektórzy nawet mówią o przypadającym na drugą połowę grudnia „apogeum polskiej dobroczynności”.
Wierzono, że dusze naszych przodków będą symbolicznie ugoszczone i dobrze przyjęte - opowiada dr Artur Gaweł, dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.
Według GUS żyje się nam w regionie dostatniej niż średnio w kraju. Cieniem na tej laurce kładą się nasi emigranci, coraz częściej na zawsze.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.