Dr Baryła: Granice naszych biologicznych uwarunkowań zostały już dawno przekroczone. Kiedy w Nowy Rok będziemy podejmować posta-nowienia, warto pomyśleć, kosztem czego chcemy je później zrealizować.
Prokuratura Okręgowa w Słupsku oskarżyła pięć osób o handel ludźmi. Sprawę Marka M. wyłączyła do odrębnego postępowania i zawiesiła. Wielka Brytania nie chce wydać ściganego Polsce
Rozmawiamy z prof. Stanisławem Dylakiem z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM - o polskiej szkole i planowanej przez rząd reformie oświaty.
Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ma już 70 lat. Ponad połowa chórzystów to medycy. 15 stycznia będzie można posłuchać ich w kościele na Oruni. Z Jerzym Szarafińskim i Marcinem Nowińskim z Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego rozmawia...
Ostatnie dni roku są dniami szczególnymi. Zastanawiamy się, jaki będzie ten rok 2017. Niektórzy uważają, że nasz los zapisany jest w gwiazdach, inni - że zależy od pracowitości, talentów lub szczęścia, ale wszyscy nadchodzący rok zgodnie...
Około 180 tysięcy kości dawnych gdańszczan zostanie przebadanych w ramach projektu realizowanego przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Jak informuje kierująca tym przedsięwzięciem antropolog dr Aleksandra Pudło, szczątki pochodzą z ossuariów...
Przedstawiamy Wam unikatowe zdjęcia zimy stulecia na przełomie 1978/1979 roku. Zasypany Słupsk i zamarznięty port w Ustce. Zapraszamy do oglądania.
- Toczy się tu normalne, codzienne życie. Ktoś pierze na ulicy, ktoś handluje wiązkami warzyw, ktoś serwuje prosto z garnka gotowane jajeczka, wyglądające na przepiórcze - podróżnik Artur Malek opowiada o swojej podróży do Chin.
Czasem znikąd do ekstraklasy droga jest niedaleka. Pokazują to przykłady niektórych lechitów. Uda się to Piłkarzom Amatorom z naszego Plebiscytu?
Miastko, Trzebielino Pracownicy Fabryki Rękawiczek i Odzieży Skórzanej w 1988 r. zastrajkowali. Mieli 14 postulatów. 15 lat wcześniej wybuchł też strajk w przetwórni runa leśnego w Trzebielinie.
Mimo aktualnego ubezpieczenia obywatele Ukrainy, mieszkający i pracujący w Poznaniu, nie mogli wykupić leku na receptę w jednej z aptek.
Czym nauka jazdy różni się od nauki języka obcego? Dlaczego dzieci uczą się zachowania na drodze tak późno? - pyta Rafał Sonik, biznesmen i sportowiec z Krakowa. Skutki tego widać w statystykach: 70 procent wypadków śmiertelnych i powodujących...
Sylwester miejski w Poznaniu to tradycja dość młoda. Poznaniacy pokochali jednak imprezy pod chmurką z muzyką na żywo, fajerwerkami i życzeniami od prezydentów.
Zapytałem kiedyś ojca: „Co cię w tych gruzach Warszawy trzymało przy życiu?”. Co? Muzyka. Tylko muzyka i to pod każdym względem. Nie tylko jako ucieczka, jako miejsce, w którym można było się schować myślami - mówi mówi Andrzej Szpilman, syn...
Poznański fotograf Mariusz Forecki przez trzy lata fotografował Rosję. Zdjęciami opowiedział historię ślepej miłości Rosjan do ich prezydenta, uwielbienia bohaterów wojennych, a także wszechogarniającego kultu militaryzmu.
Nie domagam się, by moich bliskich przedstawiać w filmie kryształowo. Bo przecież w każdym człowieku jest i niebo, i piekło. Boli mnie tylko brak ukazania prawdziwej więzi, jaka łączyła ojca z synem i męża z żoną - Kamil Kuc, siostrzeniec Zofii...
Jak wygląda kondycja polskiej literatury? Które gatunki literackie rozkwitają, co świetnie sprzedaje się na wydawniczym rynku, a przede wszystkim - co chcą dziś czytać Polacy
Flaki z cegłą u Grubego Joska, śledzik z szykanami na Brzeskiej? Nierzadko smakowały lepiej niż wykwint u Simona i Steckiego. #Jak się bawić, to na całego - uważała przedwojenna socjeta
Jeśli będziemy przyzwalać na agresję, nienawiść, kopanie się, podkopywanie się, obrażanie jeden drugiego, to się sami doprowadzimy do upadku. Pana Jezusa przez wieki wykorzystywano do najrozmaitszych celów, również politycznych i wręcz wojennych,...
Spaceruję po parku oliwskim i podziwiam fantastyczne iluminacje, które sprezentował nam na święta prezydent Adamowicz. W bajkowym pejzażu myślę o mijającym roku.
Co jest z Polską nie tak, że Wyspy stały się Ziemią Obiecaną?
Każda publikacja, zdjęcie, piosenka, film, spektakl i audycja musiały być zgodne z wytycznymi PZPR. Nie chodziło tylko o ustrój i „przyjaźń” z ZSRR. Seksuologowi prof. Zbigniewowi Lwu-Starowiczowi cenzura zdjęła np. artykuł „Miłość francuska”, bo...
Interesował się szybkimi samochodami, sportem i kobietami. Kim jest Adam Karol Czartoryski, potomek arystokratycznego rodu, od którego państwo odkupiło kolekcję dzieł sztuki - ze słynną „Damą z gronostajem”?
- Bardzo ostro krytykowałem Platformę Obywatelską, zwłaszcza za ostatnie cztery lata - mówi Artur Balazs i dodaje: - Ta władza odzyskała od PO wszystkie struktury władzy administracyjnej.
Miastko nie ma rynku miejskiego (nie mylić z targowiskiem). Nie zawsze tak było. Po wojnie rynek stał się zwykłem placem handlowym.
Park Krajobrazowy Dolina Słupski obchodzi jubileusz 35-lecia powstania
Choć płynie w nim węgierska krew, to bije kurpiowskie serce. 75-letni fotograf Gabor Lörinczy na Kurpiach znalazł swój raj. Pokochał ludzi i przyrodę. Z wzajemnością. Widać to na jego fotografiach.
Podczas środowej sesji rady miasta słupscy rajcy zgodzili się na przystąpienie do unijnego projektu modernizacji międzynarodowej trasy rowerowej R-10. W Słupsku ma powstać 900-metrowa ścieżka.
Rozmowa z Andrzejem Stasukiem, pisarzem, autorem książki pt.: "Osiołkiem".
Mocno pikujące w dół poparcie dla partii rządzącej, zmiana na fotelu premiera, coraz niższe notowania dla Kościoła, rewolucja seksualna, ograniczenia „socjalu” i zapowiedź zbliżającej się kolejnej fali kryzysu gospodarczego – to wyczytał w...
Magda Asbjornhus z Kielc błaga swojego 17 letniego syna Maxwella, mieszkającego w Calgary, żeby się z nią skontaktował.
Siatkarz Effectora Kielce Jakub Wachnik odważnie mówi o swojej wierze. W czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie był wolontariuszem, działającym blisko papieża Franciszka. Opowiedział nam o tych niezwykłych przeżyciach i o tym, jak to się...
- Na pewno nie żałuję swojej decyzji – mówi o przenosinach do Izolatora Boguchwała Łukasz Szczoczarz. Wychowanek rzeszowskiej Stali był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu w rundzie jesiennej.
Zakładając sieć lodziarni pod marką Lody Bonano Radosław Charubin, przedsiębiorca z Białegostoku zapowiadał, że zbuduje silną ogólnopolską markę. I zbudował.
Simba ochoczo skacze po wybiegu. Po chorobach, które dawniej dokuczały mu zimą, nie ma już śladu. Lew najwyraźniej się zahartował i zamiast uciekać przed chłodem do groty, woli dostojnie paradować po śniegu.
300 stron liczy akt oskarżenia w sprawie dwóch gangów paliwowych, rozbitych przez lubelskich śledczych, który wpłynął właśnie do sądu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.