25 lat samorządnej gminy

Czytaj dalej
Fot. Adam lewandowoski
Adam Lewandowski

25 lat samorządnej gminy

Adam Lewandowski

Niezwykle uroczysty charakter miała sesja Rady Miejskiej podsumowująca 25 lat istnienia samorządności w gminie Koronowo.

Zamiast do ratusza rajców zwołano do hali sportowo-widowiskowej ośrodka sportu i rekreacji. Bo tam więcej niż w sali sesyjnej miejsca dla zaproszonych gości i występy zespołów. A zaproszono nie tylko orkiestrę dętą M-GOK, która okryła się sławą nie tylko na konkursach orkiestr w Polsce. Zaproszono również - to był prezent dla mieszkańców - zespół „Golden Life”, znany z takich przebojów, jak „Wszystko co mam” czy „Oprócz błękitnego nieba”.

Dokonania tego, co udało się zrobić w Koronowie od pierwszych wolnych wyborów samorządowych omówili burmistrz Stanisław Gliszczyński i Włodzimierz Domek, przewodniczący Rady Miejskiej. Co ważne - bez podziału na to, co zrobili „oni” i „my”. Oddano też hołd tym, którzy rządzili Koronowem przed obecną władzą. Wyróżnieni zostali radni, którzy są lub byli nimi przez pięć kadencji: Grzegorz Myk, Tomasz Gordon i Marian Kuropatwiński.

Medale „Za zasługi dla Ziemi Koronowskiej” otrzymali Zenobia i Zdzisław Niedźwiedź - właściciele znanej nie tylko w kraju szkółki owocowo-ozdobnej „Niedźwiedź”, oraz Angelos Spanidis, który 20 lat temu założył w Stopce gastronomię-skansen, Odkrywca Roku 2015.

Statuetkami „Korona Felix Valis” uhonorowani zostali: ks. prałat Henryk Pilacki, z przedsiębiorców - Andrzej Kortas z firmy „Inżbud” Koronowo, oraz w kategorii: rolnictwo - Wojciech Orliński reprezentujący spółdzielnię producentów zbóż „Kłos” z Wtelna.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.