240 uczniów gra w szkolnym teledysku

Czytaj dalej
Fot. III LO
Renata Kudeł

240 uczniów gra w szkolnym teledysku

Renata Kudeł

Ula w roli Sarsy, reżyseruje Bartek, wuefiści są bodygardami.

- Pewnego dnia w moim gabinecie pojawił się Bartek Durma i powiedział o tym, że chce nakręcić w szkole teledysk - opowiada Aneta Jaworska, dyrektorka III LO imienia Marii Konopnickiej we Włocławku.

- W pierwszej chwili byłam trochę przerażona skalą przedsięwzięcia. Ale generalnie pomysł spodobał mi się i zgodziłam się na tę zabawę. - A potem, gdy już pokazano mi efekt, miałam łzy w oczach - przyznaje. - Szkolna miłość opowiedziana w teledysku to piękna sprawa, ale bardziej wzruszyło mnie to, że młodzież tak bardzo się zintegrowała. Że tak pięknie razem pracowała na planie. Również nauczyciele stanęli na wysokości zadania.

Teledysk do piosenki Sarsy powstał w LMK nieprzypadkowo. Drugoklasista Bartek Durma wpadł na pomysł, aby wziąć udział w konkursie „W szkole gramy” telewizji muzycznej TV Eska. I ten właśnie pomysł przedstawił dyrektor Jaworskiej. Sam zajął się reżyserią i „ogarnięciem” przedsięwzięcia - przy pomocy swoich koleżanek i kolegów z „Konopnickiej”. To była praca grupowa! Ze strony nauczycieli do koordynacji i zapewnienia bezpieczeństwa oddelegowano Monikę Mróz, Bartłomieja Wiśniewskiego i Radosława Le-wińskiego. Cała trójka pojawiła się na planie. Wspierali ich także inni nauczyciele. Zdjęcia to dzieło „Visiostudio”. Główna rola w teledysku, który wyreżyserował Bartek Durma, przewodniczący szkolnego samorządu oraz członek Młodzieżowej Rady Miasta, przypadła Uli Szczepańskiej, drugoklasistce, która naukę godzi z modelingiem. O obycie na scenie nie trzeba było się martwić. Jedna ze scen teledysku powstała na szkolnym tarasie, w przerwie między jedną turą próbnej matury, a drugą, żeby nie zakłócać obowiązującej w tym czasie ciszy. Inna powstała w sąsiadującym ze szkołą „Browarze B.” - z zespołem, tancerkami, profesjonalnym oświetleniem. Koncert - jak prawdziwy!

Wkrótce będzie decyzja jury, w którym zasiądzie też piosenkarka Sarsa, która z uczniowskich propozycji wejdzie do półfinału. W szkole, która wygra, Sarsa wystąpi z koncertem. Jest też nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł.

Renata Kudeł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.