23 kolizje w powiecie świeckim w trzy dni to dużo

Czytaj dalej
Fot. KPP Świecie
Agnieszka Romanowicz

23 kolizje w powiecie świeckim w trzy dni to dużo

Agnieszka Romanowicz

Oblodzone drogi znacznie utrudniają hamowanie, ale nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają. Niszczą swoje auta i dostają mandaty.

Od piątku do wczoraj rano w powiecie świeckim doszło do 23 kolizji. Na szczęście, ich uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń. Jednak wiele samochodów zostało zniszczonych.

- W zdecydowanej większości z winy kierowców, którzy nie dostosowali prędkości do warunków na drodze - mówi Maciej Rakowicz, rzecznik policji w Świeciu.

Dlatego posypały się mandaty za stwarzanie zagrożenia w ruchu. - Było sześć pouczeń, ale też 14 mandatów - uzupełnia rzecznik, który apeluje o ostrożność. Pogoda jest dynamiczna, trzeba brać ją pod uwagę nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale też innych uczestników ruchu.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.