U zbiegu ul. Słonimskiej i Dobrej. Upamiętni to wspólną, wielokulturową historię miasta. Co ciekawe, podobny pomysł zgłosili niezależnie społecznik i radny. Ten ostatni szykuje już uchwałę.
Osiem upomnień dostało miasto za nieposprzątane ze śniegu chodniki. Mimo że biały puch usuwało stu ludzi, zima znów wygrała z urzędnikami.
Trwający od czterech lat sądowy spór może spowodować, że najstarsza restauracja w Europie pozostanie zamknięta może nawet przez kilka lat. Wizytówka wrocławskiego Rynku - restauracja Piwnica Świdnicka - jest „nieczynna do odwołania”. Jak długo...
Przemytnicy ludzi wyłudzili z Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy 62 zaproszenia dla obywateli Iraku. Na ich podstawie konsulat wydał 22 wizy.
W grudniu gmina odebrała inwestycję bez zastrzeżeń i usterek. Zaraz po tym staw został wypełniony wodą, a ta podmyła brzegi niszcząc efekty pracy. Gmina obwinia o to wędkarzy, a ci mają pretensje do gminnych urzędników.
Z Arturem Sporniakiem, publicystą „Tygodnika Powszechnego”, rozmawia Anna Gronczewska
Bo chcą zarabiać tyle, co rezydenci. A szpital nie ma pieniędzy na podwyżki.
Wieczorem 400 osób spotkało się na Starym Rynku, by protestować przeciw odrzuceniu projektu liberalizującego przepisy aborcyjne.
Telenowela „Korona królów”, dziejąca się w czasach Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego, niezależnie od tego jakie zbiera cięgi i pochwały, pokazała jedno: w Polsce jest głód historycznych seriali. I to nie dziejących się w ostatnich stu...
Sterroryzował nastolatkę, ciągnął ją do swojego mieszkania. Mimo to, nie siedzi za kratami.
Koncert gwiazd disco polo, gala MMA i spektakl „Jezioro Łabędzie”to najbliższe atrakcje w Okrąglaku. A w tym roku imprez będzie jeszcze więcej z okazji 50-lecia hali.
Edward Gierek ogłosił, że budujemy nową Polskę. Wtedy padło słynne: Pomożecie? Był styczeń 1971 roku. Pierwszy sekretarz KC PZPR odwiedzał też region łódzki
Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 3 stycznia 1993 roku, był szczególny. Nie chodzi tutaj tylko o to, że po raz pierwszy zorganizowano taką akcję. W zamyśle miała być to zbiórka pieniędzy, ale ludzie chcieli...
Kilkumiesięczne dziecko w okularach? W przypadku stwierdzenia wady wzroku, okulista lub optometrysta, może zalecić noszenie okularów – nawet niemowlakowi. Wzrok dziecka kształtuje się przez pierwsze miesiące jego życia. W tym czasie, rodzice...
Mariusz Minda, starachowiczan, to człowiek, który codziennie udowadnia, że nie można się poddawać. Od wypadku w 2006 roku porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo tego postanowił nie czekać na pomoc innych. Skończył studia, gra w koszykówkę, jest...
Brakuje farmaceutów, którzy mogą pełnić nocne dyżury. Największy problem izba aptekarska ma w powiatach: łódzkim wschodnim i sieradzkim
Z dr Adamem Sitarkiem z Centrum Badań Żydowskich UŁ oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi rozmawia Anna Gronczewska.
Rozmowa z Tadeuszem Sikorą, historykiem z Muzeum Orła Białego
W Pikieliszkach najchętniej spędzał letnie urlopy Józef Piłsudski. W Borejkowszczyźnie gospodarzył i pisał wiersze słynny poeta Władysław Syrokomla.
Mimo zimowej pory trwa rozbudowa sieci ścieżek rowerowych w Szczecinku. Zaoszczędzone na inwestycji dotacje ratusz chciałby przeznaczyć na przystanki.
Zarząd Portu Morskiego w Darłowie podsumowuje 2017 rok. A ten zakończony został na plusie.
O zasadach bezpieczeństwa podczas ferii rozmawiamy z podkom. Moniką Kosiec, rzeczniczką koszalińskiej komendy policji.
W schronisku najważniejsza jest słoma i gorąca woda. Psie boksy stoją na otwartej przestrzeni i nie mają ogrzewania. Ale kołdry są nieprzydatne.
Powstają obiekty mieszkaniowe i nowoczesne biurowce. Inwestorzy wybierają działki w centrum miasta.
Właściciele pabianickich nieruchomości muszą zadbać o tabliczki z adresami. Strażnicy zapowiadają kontrole. Jeśli tablice będą nieczytelne, posypią się mandaty.
Nowa taryfa dla ogrzewających prądem. Dotacje na wymianę pieców na opał stały na piece nowocześniejsze, ogrzewanie elektryczne, gazowe lub z sieci.
W ogrodzie zoologicznym mieszka 2 tysiące 235 zwierząt. W ogrodzie botanicznym ubyło drzew, przybyło za to roślin egzotycznych w palmiarni.
- Na remont kościołów w Osiekach i Suchej Koszalińskiej ze środków unijnych przekazanych zostanie 1,3 mln złotych. Prace mają potrwać do końca października.
W środę przed sądem w Białogardzie zakończyła się kontrowersyjna sprawa.
W lutym ruszyć ma cykl spotkań radnych PO z grudziądzanami.
Takie dane podaje Krajowy Rejestr Długów. W Polsce najwięcej do spłacenia ma firma z pow. włocławskiego.
Kiedyś takie oszczędzanie dawało szansę na mieszkanie. Dziś można liczyć tylko na premie gwarancyjne.
Do wyborów samorządowych jeszcze daleko, ale będą one sprawdzianem wartości partii rządzącej i opozycji. Rodzą się tez listy wyborcze.
Z roku na rok maleje liczba rozbojów. Złodzieje samochodów, jeśli kradną, to głównie na zamówienie.
Kolejne mecze w pierwszej i drugiej lidze rozegrali lubuscy siatkarze.
Dzieci czują, że jesteśmy autentyczni - mówi Bogdan Dudko, autor bajki „Bubuś Puchaczek” wydanej przez Fundację Biała Wieża.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.